Microsoft- firma o najlepszej reputacji w obszarze CSR w 2012 roku


News

Reputation Institute – jedna z wiodących na świecie firm konsultingowych zajmująca się zarządzeniem reputacją przygotowała ranking firm o najlepszej reputacje w obszarze Społecznej odpowiedzialność biznesu w 2012 roku. Na pierwszym miejscu tego rankingu uplasowała się firma Microsoft.

Raport został przygotowany w oparciu o badania opinii konsumentów w różnych krajach. W opinii brało udział aż 47 tysięcy konsumentów w 15 krajach , którzy oceniali 100 marek pod kątem wspierania ważnych dla państwa obszarów i dbania o ochronę środowiska , kolejnym kryterium było to , czy dana firma podejmuje etyczne działania tzn, jest otwarta i transparentna we wszystkich obszarach biznesu oraz czy spółka jest atrakcyjnym miejscem pracy. image_full

Warto wspomnieć o tym , że Microsoft już od wielu lat w Polsce zajmuję się realizacją globalnego programu odpowiedzialności społecznej , który dostosowany jest do lokalnych potrzeb. Ponadto prowadzą w Polsce Dialog z Interesariuszami i program YouthSpark dzięki któremu wspiera realizację potrzeb młodych ludzi.

Microsoft to firma , która w okresie ostatnich kilku miesięcy ogłosiła masę ważnych inicjatyw w zakresie Społecznej odpowiedzialność w biznesie , dzięki globalnej inicjatywie , mają do zaoferowania 300 milionom młodych ludzi możliwość kształcenia , zatrudnienia oraz stymulowania przedsiębiorstwami. Jak widać mają się czym pochwalić.

Pierwsze miejsce Microsoftu pokazuje ,że ich działania przynoszą wymierne rezultaty i jest czym się pochwalić. Wszelki trud i wysiłek włożony przez Mircosoft jak widać został doceniony , czego im gorąco gratulujemy.