Miało być 32 GB a jest 16 GB pamięci- problem Microsoftu


News

Kupując Surface RT mamy podaną pojemność zainstalowanej pamięci , jest nią 32 GB , w rzeczywistości okazuję się ,że użytkownik ma wolne zaledwie 16 GB. Gdzie zatem podziała się reszta GB pamięci? O tym poniżej:

A mianowicie ,oczywistą rzeczą jest to , że nigdy nie jest tak, że cała pamięć jest dostępna dla użytkownika. Zawsze decydując się na kupno urządzenia typu tablet lub smartfon w dużej mierze zwracamy uwagę na to jaką pojemnością pamięci dysponuję dane urządzenie. Ogólnie zdziwienie użytkowników następują po włączeniu sprzętu i jego sprawdzeniu, kiedy okazuję , że część pamięci przeznaczona jest dla systemu.

Takie rzeczy oczywiście się dzieją i są rzeczą normalną, weźmy pod uwagę chociażby Apple iPad 3 , którego deklarowana pojemność to 32GB , jednakże po uruchomieniu dowiadujemy się , że wolnego miejsca jest nieco mniej bo 27,5 GB. Podobna sytuacja ma się z innymi urządzeniami. Jednakże nieco większy problem pojawia się w przypadku Surface RT , gdzie deklarowana wolna pamięć to 32 GB , a po pierwszym uruchomieniu sprzętu okazuję się , że mamy zaledwie 16 GB. W tym przypadku to kolosalna utrata znaczących GB . Większość z Was z pewnością zastanawia się gdzie podziała się druga połowa GB.

Okazuję się ,że kolejne 16GB pamięci przeznaczone jest dla systemu to znaczy 5 GB potrzebne jest na narzędzia przywracania systemu a kolejne 8 na wbudowane aplikację, Windows RT, Office itp. Taka sytuacja nie jest normalna , dlatego część użytkowników może być bardzo zdziwiona.

Co ważne, Microsoft nie ukrywa zaistniałej sytuacji związanej z wolną pamięcią w przestrzeni dyskowej, tym samym informuję o tym na swoich stronach . Zdaję sobie sprawę z tego,że użytkownicy mogą czuć rozczarowanie, dlatego informuję o tym gdzie podziała się owa zaginiona przestrzeń dyskowa.


Dodaj komentarz