Meizu Zero – pierwszy „monolit” wśród smartfonów


News

Meizu Zero, świeżo zaprezentowany przez chińską markę, został uznany za pierwszy smartfon monolityczny na światowym rynku. Jego cechą jest brak gniazd i przycisków. Entuzjaści są zachwyceni, sceptycy pytają o sens wprowadzania tego typu smartfonów na rynek.

Model ma zarówno plusy, jak i minusy. Obecnie jest „pionierem”, ale już niebawem będzie miał konkurencje, ponieważ podobny monolityczny model jest konstruowany przez Vivo. Monolityczny smartfon Meizu Zero jest wodoszczelny oraz znakomicie się prezentuje. Funkcjonalność i estetyka to główne powody, dla których Meizu zrezygnował w tym przypadku z manualnych przycisków i gniazd. W dobie minimalizmu w elektronice, monolityczne smartfony są owocem dążenia projektantów branży do minimalistycznego ideału.

Ładowanie akumulatora odbywa się bezprzewodowo, w technologii Super mCharge Wireless 18W, przy użyciu wyprofilowanej podstawki do ładowania. Funkcję głośnika pełni natomiast ekran AMOLED o przekątnej 5,99 wyposażony w technologię mSound 2.0. W wyświetlacz został wbudowany również czytnik linii papilarnych.

Pod wodoszczelną obudową znajduje się procesor Snapdragon 845, a całość działa pod kontrolą systemu Android z interfejsem Flyme 7. Przednia kamera jest pojedyncza (20 MP), a główna podwójna (12 MP, 20 MP).

W modelu Meizu Zero przyciski zostały zastąpione dotykowymi, wirtualnymi odpowiednikami. Wibracja mEngine 2.0 zastąpiła uczucie naciśnięcia, natomiast zastosowanie eSIM pozwoliło na zrezygnowanie z szufladki na karty. Bluetooth 5.0. pełni rolę substytutu złącza USB 3.0. Smartfon stawia na transmisję bezprzewodową, w tym również LTE, Wi-Fi i 5G.

Data wprowadzenia modelu do sprzedaży jeszcze nie została ujawniona, podobnie jak lista rynków krajowych, na których będzie dostępny.