Meizu Pro 7 otrzyma nowatorski wyświetlacz


News

Chiński producent Meizu postanowił wyposażyć smartfon Pro 7 w dodatkowy wyświetlacz prezentując tym samym bardzo innowacyne podejście.

O dodatkowym ekranie parę razy już wspominano. Nie sądzono jednak, że Meizu zastosuje technologię e-ink polegającą na umieszczeniu dodatkowego wyświetlacza z tyłu urzadzenia. Ekran będzie prezentował godzinę i powiadomienia. Będzie to dotykowy wyświetlacz umożliwiający określone interakcje, z którymi zostaną zintegrowane podwójny aparat oraz doświetlająca dioda.

Nic nie jest jeszcze przesądzone. Meizu nie wprowadzi tej koncepcji w życie, jeżeli podczas testów okaże się zawodna. Zbyt wiele by to kosztowało. Poza tym, niemałe znaczenie ma design. Nowoczesny smartfon powinien być innowacyjny, ale i estetycznie wykonany. Dodatkowy wyświetlacz nie może obierać mu nie tylko waloru estetycznego, lecz także funkcjonalności. Na obecną chwilę trudno ocenić, czy wyświetlacz z tyłu obudowy jest przydatny, czy może wręcz przeciwnie.

Jedno jest pewne – takiego rozwiązania jeszcze świat nie widział. Meizu prezentuje całkowicie nowatorskie rozwiązanie. Miejmy nadzieję, że zostanie ono wprowadzone na rynek – w końcu lepszej funkcjonalności zyskają przede wszystkim konsumenci, zasilając jednocześnie portfel innowacyjnego producenta.


Dodaj komentarz