Meitu V7 i jego „designerska” odmiana


News

Chiński producent smartfonów – Meitu – zaprezentował nowy, flagowy model V7 oraz jego bardziej designerską wersję – Meitu V7 Lamborghini.

Meitu V7 prezentuje obraz za pomocą ekranu o przekątnej 6,21 cala wykonanym w technologii AMOLED. Zagęszczenie pikseli wynosi 401 ppi, natomiast rozdzielczość wynosi 1080 x 2248 pikseli. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi natomiast 73,6%.

Meitu V7 czerpie energię z baterii litowo – potasowej o pojemności 3450 mAh, niestety bez funkcji szybkiego ładowania i bez ładowania indukcyjnego. Model będzie dostępny w trzech wariantach pamięci wewnętrznej – 128 GB, 256 GB i 512 GB. Pamięć RAM wynosi 8 GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie z nakładką producenta MEIOS 4.5.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 z zegarem 2,80 GHz zintegrowany z układem graficznym Adreno 630. Smartfon posiada dwa aparaty. Główny aparat jest złożony z dwóch matryc – 12 MP i 8 MP. Ciekawostką jest natomiast fakt, że przednia kamera składa się z trzech matryc Sony – 12 MP, 20 MP i 8 MP, zatem to ona pretenduje do miana „głównego” aparatu.

Dane i pliki użytkownika znajdujące się w pamięci urządzenia są zabezpieczone czytnikiem linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, Bluetooth 5,0 oraz dwuzakresowego Wi-Fi z funkcją Wi-Fi Direct. Model posiada również USB 2.0 OTG Typu C i moduł GPS z obsługą A-GPS, ale bez modułu NFC.

Meitu V7 Lamborghini nie będzie dostępny w wariancie z 128 GB pamięci wewnętrznej. Pod względem specyfikacji technicznej nie różni się od podstawowego modelu. Meitu V7 Tonino Lamborghini Edition jest limitowaną edycją smartfonów. Model został zaprojektowany we współpracy z Tonino Lamborghini. Czerwona ramka wykonana z aluminium nawiązuje do logo Lamborghini, które dodatkowo zostało zamieszczone na tylnym panelu obudowy. Obudowa została wykończona 18 – karatowym złotem. Od 24 grudnia 2018 r. model jest dostępny w sprzedaży. Podstawowa wersja Meitu V7 trafiła do sprzedaży 9 stycznia 2019 r.