Meitu T9 – nowy design, znakomite aparaty i ekran OLED


News

Meitu T9 jest nowością na rynku, która wprowadza nowy trend w designie smartfonów. Nie mamy tu do czynienia z minimalistyczną bryłą w kształcie prostokąta.

Kolejny interesujący fakt na temat tego smartfona to zastosowanie ekranu OLED. Jego rozdzielczość wynosi 1080 x 2160 pikseli. Wyświetlacz posiada przekątną równą 6 calom. Bateria ma pojemność 3100 mAh. Pamięć wynosi 64 GB bądź 128 GB, natomiast pamięć RAM – 4 GB bądź 6 GB.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo z nakładką MEIOS. Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 660 z zegarem 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 512.

Główny aparat posiada podwójną matrycę (co widać wyraźnie na zdjęciu). Nie wygląda to zbyt efektownie wizualnie, ale z pewnością znajdą się konsumenci, którzy ocenią ten design pozytywnie. Matryca 13 – megapikselowa posiada autofocus, EIS, OIS i przesłonę f/1.8. Przednia kamera takżę posiada dwie matryce: 12 MP (z EIS i FF) oraz 5 MP.

Niestety nie ma tu skanera tęczówki, ale jest czytnik linii papilarnych. Kanały transmisji danych są standardowe, choć na uwagę zasługuje dwuzakresowe Wi-Fi, USB 2.0 OTG Typu C i brak NFC.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o