Meitu T9 Cardcaptor Sakura – smartfon inspirowany mangą


News

Meitu T9 Cardcaptor Sakura jest nowym modelem, który na rynku wyróżnia się pod względem designu. Stylistyka tego urządzenia mobilnego jest inspirowana mangą.
Meitu T9 Cardcaptor Sakura posiada ekran Super AMOLED o przekątnej 6,01 cala. Zagęszczenie pikseli wynosi 402 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi około 75,2%, a rozdzielczość wyświetlacza wynosi 1080 x 2160 pikseli. Główny aparat fotograficzny składa się z dwóch matryc – 12 MP i 5 MP. Przednia kamera także jest podwójna (12 MP i 5 MP).
Smartfon jest zasilany przez baterię o pojemności 2900 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0., ale bez ładowania indukcyjnego. Model posiada 128 GB pamięci wewnętrznej oraz 4 GB pamięci RAM. Nie ma natomiast możliwości rozszerzenia pamięci wewnętrznej za pomocą karty pamięci, co jest pewnym minusem.
Meitu T9 Cardcaptor Sakura pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo z nakładką MEIOS 4.3.4. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 660 z zegarem 2,20 GHz. Jednostka centralna jest zintegrowana z układem graficznym Adreno 512. Dane użytkownika zabezpieczy czytnik linii papilarnych.
Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem dwuzakresowego Wi-Fi z funkcją WiFi Direct, modemu LTE i Bluetooth 5.0. Meitu T9 Cardcaptor Sakura posiada również USB typu C oraz moduł GPS z obsługą A-GPS. Model nie posiada natomiast modułu NFC.