Mad Max


Gry

Mad Max jest grą akcji przeznaczoną na PC, PS4 i Xbox One. Gra została wydana przez Warner Bros Interactive. Premiera na świecie odbyła się 1 września 2015 r., a premiera w Polsce trzy dni później. Mad Max - opis gry

Mad Max pojawił się w kinach na całym świecie w 1979 r. Niemniej fabuła gry nie nawiązuje do filmu, lecz prezentuje nową historię. Wykorzystano natomiast pewne, charakterystyczne elementy. Gracz wciela się w Maxa, który podróżuje w postapokaliptycznej rzeczywistości, w celu skonstruowania nowej maszyny. Max poszukuje jednocześnie krainy Plains of Silence, gdzie będzie mógł osiągnąć wewnętrznego ukojenia. Jego celem jest także zemsta na oprawcach.

Gracz porusza się po pustkowiu jeżdżąc pojazdem Magnum Opus. Twórcy Mad Maxa urozmaicili grę walkami samochodowymi. Pojawiają się one także w postaci strzelanek i walki wręcz. Bohater podróżując odkrywa obozowiska, punkty obserwacyjne, wieże i inne obiekty. Zdobywa on także cenny pokarm, który pomaga regenerować zdrowie oraz paliwo. Gracz wypełnia dodatkowo poboczne misje i zadania. Nie ma możliwości gry w trybie multiplayer.

Twórcy gry zadbali o odpowiednią oprawę graficzną i efekty specjalne. Świat przedstawiony w grze wiernie odzwierciedla atmosferę universum. Akcja toczy się wśród pustynnych i skalistych krajobrazów.