Luksusowy smartwatch Summit od Montblanc


News

Luksusowy smartwatch Summit proponowany przez znaną markę Montblanc został wprowadzony na rynek na fali ogólnego trendu zapowiedzianego przez analityków tego rynku.

Produkcja smartwatchów ma okazać się bardzo opłacalna, bo w ciągu najbliższych lat wzrośnie zainteresowanie tego typu urządzeniami mobilnymi. Smartwatch Summit posiada wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED, o przekątnej 1,39 cala. Ekran został zabezpieczony przed uszkodzeniami przez szafirowe szkło odporne na zarysowania.

Funkcję jednostki centralnej pełni czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 zintegrowany z układem graficznym Adreno 304. Otrzymał on wsparcie w postaci 4 GB pamięci RAM. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear 2.0. Smartwatch jest kompatybilny ze smartfonami działającymi nie tylko pod kontrolą systemu operacyjnego Android, ale również iOS.

Ponadto, smartwatch Summit od Montblanc oferuje użytkownikom pulsometr. O transmisję danych zadba Wi-Fi oraz Bluetooth. Koperta (obudowa) została wykonana z nierdzewnej stali, albo tytanu – na rynku pojawiło się kilka wariantów tworzących kolekcję. Warto dodać, że są to inteligentne zegarki odporne na wodę i pył. Obudowa spełnia normę IP68. Producent zapewnia wiele możliwości wyboru paska. Dostępne są paski z tkaniny, skóry naturalnej i elastycznego tworzywa.

Ceny smartwatcha Summit od Montblanc są zróżnicowane i wynoszą od 3990 zł.


Dodaj komentarz