LG X6 – model z dużym ekranem i potrójnym aparatem


News

LG X6 pojawił się jako „nowość” na portalach internetowych poświęconych elektronice. Niemniej nie jest to całkowicie unikatowy model. Unikatową ma przede wszystkim nazwę, ponieważ to, co znajduje się pod obudową, zostało zainspirowane innym, znanym już modelem marki LG.

Smartfon LG X6 posiada ekran o przekątnej 6,26 cala, o rozdzielczości 720 x 1520 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 269 ppi. Natomiast wskaźnik screen-to-body ratio jest równy około 78,8%. Model nie został pokryty powłoką ochronną.

LG X6 posiada baterię litowo – polimerową o pojemności 3500 mAh. Niemniej nie została ona wyposażona w funkcję szybkiego ładowania, ani też w funkcję ładowania indukcyjnego. Smartfon będzie dostępny w wariancie z 64 GB pamięci wewnętrznej. W razie potrzeby można zwiększyć dostępną przestrzeń na pliki za pomocą karty pamięci, nawet o 2 TB.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie. Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P22 z zegarem 2,00 GHz, zintegrowany z układem graficznym PowerVR i wspierany przez 3 GB RAM. Smartfon został wyposażony w czytnik linii papilarnych.

O odpowiednią jakość dźwięku dbają głośniki 3D Surround Sound. Na tylnym panelu znajdują się aparat z obiektywem szerokokątnym (5 MP), aparat główny (16 MP) i trzeci obiektyw zbierający dane o głębi (2 MP). Przednia kamera posiada matrycę o rozdzielczości 13 MP.

Czy LG X6 będzie dostępny w Polsce? Ten model jest przeznaczony wyłącznie na rynek koreański. Należy jednak zaznaczyć, że jest to lokalna odmiana znanego modelu LG Q60 już dostępnego na polskim rynku.