LG X5, czyli smartfon z serii X z wymienną baterią


News

LG X5 jest kolejnym smartfonem z serii X wyposażonym w wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala. Sercem urządzenia jest zaś 4 – rdzeniowy procesor. LG X5, czyli smartfon z serii X z wymienną baterią

Ekran LG X5 prezentuje obraz w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, a zatem w jakości HD. Pod stylową obudową znajduje się procesor z zegarem 1,3 GHz wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika pozostawiono 16 GB pamięci wewnętrznej. Możliwość jej rozszerzenia za pomocą karty microSD została ograniczona do 32 GB.

Do wykonywania zdjęć i filmów służą aparat główny z matrycą 13 MP i przednia kamera z matrycą 5 MP. Urządzenie zostało wyposażone w wymienną baterię o pojemności 2800 mAh, która ma zapewnić odpowiedni czas pracy smartfonu. LG X5 pracuje w oparciu o system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Kanały łączności oferowane przez omawiany smartfon są standardowe i obejmują Bluetooth 4.2, Wi – Fi 802.11 b/g/n oraz LTE. LG X5 posiada także moduł NFC umożliwiający dokonywanie płatności za pomocą telefonu (ang. Near Field Communication). Na podstawie powyższej specyfikacji technicznej można stwierdzić, że w zasadzie jedyną cechą wyróżniającą model LG X5 na tle innych smartfonów z serii X jest wymienna bateria.

Sugerowana cena detaliczna LG G5 wynosi na japońskim rynku 200.000 wonów.