Bez kategorii,  News

LG SMART TV 2014 Z SYSTEMEM OPERACYJNYM WEBOS JUŻ W POLSCE

Firma LG Electronics wprowadza na polski rynek nową linię telewizorów LG Smart TV z rewolucyjnie prostym i funkcjonalnym systemem operacyjnym webOS. W jej skład wchodzi wyższa seria 4K ULTRA HD: UB850V, seria premium Full HD z modelami 55LB870V, 55LB730V, jak również średnia Full HD: LB670V, LB671V i LB650V.smart tv

Na świecie jest ok. 160 milionów użytkowników telewizorów Smart TV. Większość z nich używa ich jak zwykłych telewizorów, nie wykorzystując większości przydatnych funkcji. 53% spośród tych użytkowników nie zdaje sobie sprawy, jak wiele można doświadczyć dzięki funkcjonalności Smart TV. A to z tego powodu, że aż 75% użytkowników uważa, iż technologia Smart TV jest zbyt skomplikowana. Dlatego firma LG Electronics postanowiła uprościć korzystanie z inteligentnych funkcji i postawiła sobie cel, aby korzystanie z telewizora znów stało się łatwe. Efektem prac LG jest najnowsza linia LG Smart TV 2014 z nowym systemem operacyjnym webOS, która jest już dostępna na polskim rynku.

Łatwy w obsłudze i intuicyjny system webOS będzie występował w modelach telewizorów LG od serii LB630V i wyższych, proponowanych polskim konsumentom na rok 2014. Prostota obsługi sprawia, że wyszukiwanie oraz wyświetlanie treści, podłączanie do innych urządzeń, a nawet pierwsze konfigurowanie przebiegają całkowicie bezproblemowo.

Aby dowieść, iż innowacyjne urządzenia są przeznaczone dla użytkowników, którzy wcale nie muszą być specjalistami w obszarze technologii, marka LG przeprowadziła prosty eksperyment. Pierwszymi polskimi testerami innowacyjnej linii LG Smart TV 2014 zostali zwykli użytkownicy spoza sfery nowych technologii. Na potrzeby premiery, przetestowali oni nowe telewizory z systemem operacyjnym webOS, nie zaglądając do żadnej instrukcji obsługi.

Dorota Wdowińska-Rozbicka, autorka poczytnego bloga kulinarnego Dorota Smakuje, Jacek Bonecki, fotograf – podróżnik oraz dzieci z podwarszawskiej szkoły podstawowej Eureka to pierwsi w Polsce wyjątkowi testerzy, którzy zmierzyli się z systemem operacyjnym webOS i przekonali, iż technologie jeszcze nigdy nie były tak proste.

„Nie używałam telewizora przez osiem lat. Gdy znalazłam się w roli testerki LG Smart TV z systemem webOS obawiałam się, że podłączenie i konfiguracja urządzenia będą dla mnie drogą przez mękę. Nic bardziej mylnego. Bez trudu po raz pierwszy skonfigurowałam telewizor, podłączyłam go do internetu i w ciągu zaledwie kilku chwil byłam w stanie na nim pracować – korzystać z przydatnych aplikacji, odkrywać nowe programy, a także przeglądać zdjęcia zrobione aparatem i zamieszczać je w sieci, na blogu.” – komentuje blogerka.

Podobne wrażenia ma fotograf – Jacek Bonecki, który równie sprawnie przeszedł przez pierwszy test systemu webOS i zaczął wykorzystywać powierzony mu egzemplarz LG Smart TV do swojej pracy. W przypadku fotografa kluczowymi cechami LG Smart TV okazały się m.in. łatwość łączenia z poszczególnymi urządzeniami (smartfonem, tabletem, laptopem) oraz nieskazitelna jakość obrazu jaką oferuje linia LG 4K ULTRA HD.

„LG Smart TV z systemem webOS pozwala mi w dowolnym momencie łączyć się za pośrednictwem internetu z moim archiwum fotograficznym. Dzięki temu telewizor służy nie tylko do rozrywki, ale również do pracy i to w najwygodniejszej pozycji; kiedy siedzę na swojej na kanapie. Co więcej, wreszcie doczekałem się ekranu, na którym można docenić zaawansowanie technologiczne aparatów fotograficznych. Nawet swoje dotychczasowe prezentacje fotograficzne przygotowane do wyświetlania na klasycznych telewizorach w rozdzielczości FULL HD mogę oglądać na nowym telewizorze LG 4K ULTRA HD. Telewizor sam interpoluje pliki do swojej rozdzielczości i wyświetla na pełnym ekranie. Ku mojemu zadowoleniu robi to bardzo dobrze.” – dodaje fotograf.

Graficzny interfejs nowej platformy funkcji LG Smart TV pozwala na łatwe przełączanie, wyszukiwanie treści oraz instalowanie urządzeń, a tym samym zapewnia użytkownikom zupełnie nowy poziom wygody.

System operacyjny webOS upraszcza czynności wykonywane przy przełączaniu dostępnych treści, dzięki czemu pozwala to na ich łatwiejsze wyszukiwanie i wybieranie.

W szczególności, korzystając z menu Launcher użytkownicy mogą łatwo przeglądać usługi lub materiały, nie przerywając oglądania dotychczasowych treści. Ponadto, sklep z aplikacjami LG Store zawiera treści dostępne w ramach platformy webOS, które są wygodnie podzielone na zakładki odpowiadające poszczególnym kategoriom.

Telewizory z nowej linii LG SMART TV zapewniają szybki dostęp m.in. do kluczowych aplikacji takich jak IPLA, IPLA Film, IPLA Sport, TVP VOD, HBO GO, Filmbox, YouTube, Skype, Euronews i wiele innych.

Płynny i ostry obraz – to główne zalety wyższej serii Full HD Smart TV z najnowszej oferty LG. Modele 55LB870V oraz 55LB730V zostały stworzone dla wymagających użytkowników, którym zależy na najlepszej jakości i funkcjonalności, a jednocześnie modnym, nowoczesnym designie.

Modele premium Full HD z oferty LG na 2014 oferują silny i czysty dźwięk. Najnowsza linia telewizorów LG LB870V posiada wbudowany soundbar w systemie głośnikowym 2.2 w podstawie telewizora, dzięki czemu gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku przy zachowaniu wyjątkowej smukłości TV.

Oba modele Full HD od LG zapewniają realistyczne kolory i niezwykle ostry, wyrazisty obraz niezależnie od kąta patrzenia, za sprawą zaawansowanego panelu IPS. Technologia ta zapewnia szeroki kąt widzenia 178 stopni, dzięki czemu umożliwiają oglądanie obrazu o kolorach bliskich rzeczywistym praktycznie z każdego miejsca.

Najnowszej generacji matryce IPS pozwalają także na uzyskanie niespotykanej płynności obrazu dzięki wysokiemu współczynnikowi MCI zastosowanemu w najnowszych modelach LG – LB870V (1000 MCI) oraz LB730V (800 MCI).

Nowe telewizory z linii LG Smart TV 2014 są już dostępne na polskim rynku.