LG K4 vs Jelly


Porównanie

Obecnie panuje trend na jak największe smartfony – phablety. Tymczasem w 2017 r. na rynku pojawiły się także modele o niewielkich wymiarach. LG K4 i Jelly od marki Unihertz dzieli niemal wszystko, ale łączy to, że oba smartfony należą do najmniejszych modeli jakie w bieżącym roku pojawiły się na rynku.

Zacznijmy od mniej znanego i bardziej „kontrowersyjnego” smartfonu Jelly. Jego zaletą jest to, że zmieści się w nawet najmniejszej torebce i kieszeni. Unihertz proponuje model o wymarach 92,3 x 43 mm x 13,3 mm. Ekran LCD ma przekątną równą zaledwie 2,45 cala i rozdzielczość równą 432 x 240 pikseli. Ten smartfon należy do budżetowców. Pod obudową znajduje się czterordzeniowy procesor z zegarem 1,1 GHz z 1 GB RAM-u. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 8 GB pamięci wewnętrznej.

Model wszedł na rynek w maju 2017 r. i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat. Posiada on nawet dwa aparaty – główny z matrycą o rozdzielczości 8 MP i przednią kamerę z matrycą w rozdzielczości 2 MP. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem Bluetooth 4.0 i Wi-Fi oraz GPS. Model posiada wejście microUSB i DualSIM. Przy tak małych wymiarach i niewielkim ekranie bateria o pojemności zaledwie 950 mAh wydaje się być wystarczająca.

Przy modelu Jelly LG K4 wcale nie sprawia wrażenie jednego z najmniejszych modeli 2017 r. Smartfon posiada wymiary 144,7 x 72,6 x 7,89 mm. Ekran PS o przekątnej 5 cali posiada rozdzielczość 854 x 480 pikseli, a dodatkowo jest chroniony powłoką Gorilla Glass 3. Model pracuje pod kontrola systemu operacyjnego Android 6.0. Pod obudową znajduje się czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 z zegarem 1,1 GHz zintegrowany z układem graficznym Adreno 304. Jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 1 GB RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 8 GB pamięci wewnętrznej. Można ją rozszerzyć za pomocą karty pamięci o maksymalnie 32 GB.

Główny aparat posiada matrycę o rozdzielczości 5 MP, podobnie jak przednia kamera. Energię LG K4 czerpie z akumulatora o pojemności 2500 mAh. Oprócz Bluetooth 4.1, Wi – Fi i GPS LG K4 oferuje użytkownikowi także LTE i USB typu 2.0. Zabrakło miejsca dla czytnika linii papilarnych i NFC.

Jelly to dowód na to, że małe jest piękne. LG K4 przekonuje dodatkowo, że mały smartfon może być także bardzo praktyczny.