LG G2 kontra Galaxy Note 3


Porównanie

Oba te smartfony łączy jedno. Posiadają ponad 5-calowe ekrany. Dzięki temu, korzystanie z nich wiązało się będzie w dużym stopniu z komfortem. Warto sprawdzić czym tak naprawdę się od siebie różnią i który z nich jest lepszy.3

Galaxy Note 3 to tak naprawdę kopia swojego poprzednika, który okazał się całkiem dobrym smartfonem. Nie znajdujemy tu żadnych rewolucyjnych funkcji. Raczej możemy liczyć na poprawę poprzednich funkcji i dopracowanie ich. Ale to dobrze, ponieważ dzięki temu, można będzie korzystać z urządzenia, które pod każdym względem będzie funkcjonowało jak należy.

LG G2 uznawany jest za smartfon niezwykle dopracowany i przede wszystkim mogącym oczarować osoby interesujące się nowymi technologiami. Zastosowane tam rozwiązania, o których będzie mowa poniżej są jak najbardziej nowoczesne i pozwalają na zwiększenie komfortu u osób, które będą z takiego smartfona korzystały.

Zacznijmy od analizy wyświetlacza i obudowy obu smartfonów. LG G2 posiada 5,2-calowy ekran IPS, działający w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, a więc w jakości Full HD. Otrzymuje się w jego przypadku 423 piksele na cal. Zaleta urządzenia jest to, że jego ekran wypełnia praktycznie całą powierzchnię przedniej obudowy. Dzięki temu, można będzie korzystać z dużego ekranu. Jednak, jest w tym zakresie pewna wada. Obraz nie jest do końca wyświetlany na całej powierzchni. Na krawędziach pojawia się czarny pasek, który nie jest aktywny. To szczególnie może nie przypaść do gustu osobom, które zdecydują się na białe wydanie smartfona. Oczywiście, do tej drobnej niedogodności można się przyzwyczaić. Smartfon wykonany został z plastiku. Jest to jednak specjalne wydanie tego materiału, które nie jest ani miękkie ani skrzypiące. Obudowa umieszczona w LG G2 sprawia wrażenie solidnej i wytrzymałej. 4

Galaxy Note 3 z kolei może pochwalić się 5,7-calowy ekranem, a więc nieco większym niż LG G2. Umieszczony został tu wyświetlacz Super AMOLED. W zasadzie, można powiedzieć, że ekran znajdujący się w Note 3 jest pod każdym względem idealny. Został tak dopracowany, że nie można się do żadnego jego aspektu doczepić. Posiada rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi tu 386 pikseli. A więc ekran znajdujący się w smartfonie, można spokojnie porównać do ekranów Retina umieszczanych w więksoziści iPhone’ów.

Warto teraz przyjrzeć się specyfikacji technicznej urządzeń. Smartfon LG G2 został wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800. Układ wspierany jest przez 2 GB pamięci RAM. W smartfonie znaleźć można również 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, które zostały oddane do użytku właściciela smartfona. Systemem operacyjnym zarządzającym smartfonem jest Android 4.2.2 Jelly Bean. Urządzenie działało będzie dosyć długo dzięki baterii o pojemności 3000 mAh. Użytkownicy smartfona korzystać będą mogli z 13 Mpix aparaty tylnego oraz przedniego aparatu posiadające 2,1 Mpix.

Galaxy Note 3 został wyposażony w identyczny czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800. Układ jednak w tym przypadku wspierany jest przez 3 GB pamięci RAM orz grafikę Andreno 330. Do dyspozycji użytkowników oddane zostało 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Systemem operacyjnym zarządzającym smartfonem jest Android 4.3 Jelly Bean. Smartfony nie różnią się pod względem aparatu. Również Galaxy Note 3 wyposażony został w 13 Mpix tylny aparat oraz 2 Mpix przedni aparat.

Minimalnie w tym pojedynki na prowadzenie wysuwa się Galaxy Note 3. Przede wszystkim ze względu na wręcz idealny ekran, do którego w żadnym aspekcie nie można się przyczepić.