Lenovo reaktywuje linię smartfonów Lenovo Phab


News

Lenovo zamierza wprowadzić na rynek dwa nowe urządzenia. Zostały one zatwierdzone przez amerykański urząd FCC, pod nazwami kodowymi PB-6505M oraz PB-0505MC. Biorąc pod uwagę dwie pierwsze litery nazwy kodowej, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że Lenovo właśnie zamierza reaktywować nieco zapomnianą linię smartfonów Lenovo Phab.

Dokumenty opublikowane w FCC wskazują na to, że pierwsze z urządzeń będzie prawdopodobnie dużym smartfonem (jeżeli już nie tabletem) o wymiarach 178 x 86 mm i przekątnej 198 mm (ponad 7 cali). Mobilne urządzenie będzie zasilane akumulatorem o pojemności 5180 mAh. Nie zabraknie również czytnika linii papilarnych, aparatu z diodą LED i dwuzakresowej sieci Wi-Fi.

Już wcześniejsze modele z tej linii smartfonów, były traktowane wręcz jak tablety, z uwagi na niemal 7 – calowy ekran, a mimo to Lenovo nazywało je smartfonami. Smartfony serii Phab dostępne obecnie w Polsce, to modele Phab 2 Pro, Phab 2 Plus i Phab 2. Posiadają one duże ekrany o wielkości 6,4 cala o bardzo dobrej rozdzielczości, technologię Dolby Atmos zapewniającą wysoką jakość dźwięku oraz aparaty fotograficzne z funkcją fast-focus.

Lenovo na ten moment nie zdradza oficjalnie, czy na rynek zostaną wprowadzone nowe modele z serii Phab, ani też na jakie rynki i w jakich cenach smartfony będą wypuszczone. O samej specyfikacji technicznej wiemy bardzo niewiele. Biorąc jednak pod uwagę nazwę kodową i długi okres braku nowych modeli z tej linii, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że już niebawem na rynek trafią nowe phablety – urządzenia znajdujące się na granicy rynku smartfonów i tabletów.