Lenovo – prawdziwy boom na rynek.


News

Lenovo, jako drugi na świecie pod względem wielkości producent komputerów, powiększa obszary swoich działań. Jak Lenovo zbliża się do swego celu? Firma szuka nieustannie sposobów na utrzymanie najszybszego rocznego tempa wzrostu sprzedaży, które osiągnęła w ciągu sześciu ostatnich lat. Firma wyprzedziła nawet Apple Inc w przeciągu trzech miesięcy. Znajduje się na drugim miejscu w sprzedaży smartfonów w Chinach oraz wprowadził 40 modeli telefonów do sprzedaży w bieżącym roku. Akcje Lenovo skoczyły o 3,8 procent na giełdzie w Hongkongu. To całkiem niezły wynik.

Obecnie Lenovo jest zaangażowane w rozwój smartfonów, tabletów i telewizorów. Firma, której siedziba znajduje się w Pekinie i Morrisville, w Północnej Karolinie, wprowadziła szerszą gamę modeli telefonów w tym roku. To strategia zgoła odmienna od tej prowadzonej przez Apple, który opiera się głównie na iPhone. Przypominamy, że Lenovo, który rozpoczął sprzedaż smartfonów 2 i pół roku temu w Chinach, rozpocznie teraz sprzedaż urządzeń w Indiach, Filipinach i w Indonezji. To bardzo ważny rynek dla firmy, która w przedbiegach przygotowuje boom na rynek amerykański.

Lenovo wyprzedził firmę Apple w drugim kwartale i znalazł się na drugim miejscu w sprzedaży smartfonów w Chinach, największym na świecie rynku telefonów. Miejsce na jakim się plasuje obecnie to drugie, a wcześniej znajdowało się na siódmym miejscu w pierwszym kwartale. Wówczas to akcje Apple spadły do 10 z 19 procent. Lenovo zwiększyła wysyłkę komputerów oraz laptopów o prawie 15 procent w drugim kwartale bieżącego roku. A to jeszcze nie koniec roku. Czas pokaże dalsze poczynania firmy.