Lenovo Moto G5 vs OnePlus 3T


Porównanie

Lenovo Moto G5 jest mniejszym smartfonem z „większym” procesorem – OnePlus 3T zupełnie na odwrót. Porównujemy oba urządzenia pod względem wyświetlacza, aparatów fotograficznych, pamięć i kanałów łączności.

Wyświetlacz i aparaty fotograficzne

Lenovo Moto G5 prezentuje obraz za pomocą wyświetlacza wykonanego w technologii IPS TFT, o przekątnej równej 5 calom, w rozdzielczości 1080 x 1980 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 451 ppi. Powierzchnia wyświetlacza jest dodatkowo chroniona przez powłokę Corning Gorilla Glass 3. Główny aparat fotograficzny posiada matrycę o wielkości 13 MP i jest doświetlany diodą LED. Przednia kamera Lenovo Moto G5 posiada z kolei matrycę 5 MP.

Z kolei OnePlus 3T wyświetla obraz za pomocą ekranu AMOLED o przekątnej 5,5 cala. Obraz jest prezentowany w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, a zagęszczenie pikseli wynosi 401 ppi. Wyświetlacz OnePlus 3T również jest chroniony przez warstwę szkła Corning Gorilla Glass, ale czwartej generacji. Główny aparat OnePlus 3T posiada matrycę o wielkości 16 MP. Przednia kamera również został wyposażony w 16 – megapikselową matrycę.

Procesor, pamięć i bateria

Sercem Lenovo Moto G5 jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 z zegarem 1,4 GHz. Jednostka centralna jest zintegrowana z układem graficznym Adreno 505. Do dyspozycji użytkownika Lenovo Moto G5 pozostawiono 16 GB pamięci wewnętrznej. Procesor otrzymał wsparcie w postaci 2 GB/3 GB pamięci RAM. O odpowiedni czas pracy Lenovo Moto G5 dba bateria litowo – jonowa pojemności 2800 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

O odpowiedni czas pracy OnePlus 3T dba bateria o pojemności 3400 mAh. Pamięć wewnętrzna wynosi 64 GB, albo 128 GB w zależności od wersji. Procesor otrzymał wsparcie w postaci 6 GB pamięci RAM. Jednostka centralna znajdująca się pod obudową to czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 zintegrowany z układem graficznym Adreno 530. Model pracuje jednak pod kontrolą starszej wersji Androida – 6.0.1. Marshmallow.

Kanały łączności i dodatkowe opcje

Użytkownik Lenovo Moto G5 ma do dyspozycji czytnik linii papilarnych, LTE, Bluetooth 4.2. oraz Wi-Fi. Model nie oferuje natomiast NFC, w odróżnieniu od OnePlus 3T. Model ten posiada także GPS, GLONASS i A-GPS, LTE, Bluetoth i Wi-Fi. OnePlus 3T posiada też czytnik linii papilarnych.

Lenovo Moto G5 nie ustępuje pod względem procesora i systemu, ale pod względem pamięci wewnętrznej i RAM przegrywa z konkurentem. OnePlus 3T ma przewagę także z uwagi na dodatkowe funkcje – ma nie tylko czytnik linii papilarnych, ale i NFC, którego brak u konkurencyjnego modelu. Poza tym, duet aparatów w modelu OnePlus 3T również prezentuje się lepiej niż u Lenovo Moto G5.