News

Lenovo Legion – nowy smartfon gamingowy wchodzi na rynek

Lenovo potwierdził, że na rynek niebawem wejdzie model Legion, którego premiera jest planowana na wiosnę 2020 r. Według plotek krążących w sieci Lenovo Legion będzie wyposażony w procesor Snapdragon 865 oraz wyświetlacz z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz.

Lenovo Legion, choć nazwą nawiązuje do serii gamingowych laptopów, będzie konkurował z gamingowymi smartfonami marki Razer i Asus. Chen Jin – główny dyrektor oddziału Lenovo, odpowiedzialnego za dział smartfonów potwierdził, że na rynek wejdzie Lenovo Legion Gaming Phone.

Prawdopodobnie nowy model będzie pracował w sieci 5G. Proces przejścia z 4G na 5G według ekspertów przyczynił się do pogorszenia wyników sprzedaży produktów Lenovo, czemu koncern chce przeciwdziałać.

Dokładna specyfikacja smartfonu, podobnie jak cena i specyfikacja są owiane tajemnicą. Jako gamingowy smartfon model powinien posiadać mocne podzespoły – odpowiedni procesor, układ graficzny, dużą przestrzeń na pliki i odpowiednią ilość pamięci RAM, a także duży ekran o wysokiej rozdzielczości. Jako smartfon gamingowy model Lenovo Legion powinien być wyposażony także w mocną baterię.