Lenovo K6 Play – średniak z potrójnym aparatem fotograficznym


News

Lenovo K6 Play, znany też jako Lenovo K6 Enjoy, jest modelem wyposażonym w ekran o przekątnej 6,22 cali, baterię o pojemności 3300 mAh i ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P22.

Lenovo K6 Play posiada ekran wykonany w technologii IPS TFT o przekątnej 6,22 cali i rozdzielczości 720 x 1520 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 170 ppi. Natomiast wskaźnik screen to body ratio wskazujący na niezbyt wąskie ramki, wynosi 82,3%.

Smartfon ze średniej półki cenowej jest zasilany przez baterię litowo – jonową o pojemności 3300 mAh, bez wsparcia ze strony szybkiego ładowania i ładowania indukcyjnego. Model będzie dostępny w dwóch wariantach pamięci wewnętrznej – 64 GB i 128 GB. Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie.

Główny aparat usytuowany na tylnym panelu posiada trzy matryce o rozdzielczości 12 MP, 5 MP i 8 MP. Przednia kamera jest natomiast pojedyncza i posiada rozdzielczość 8 MP. Model posiada czytnik linii papilarnych.

Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, dwuzakresowego Wi-Fi z funkcją Wi-Fi Direct, modułu GPS, z obsługą A-GPS, GLONASS i Beidou. Lenovo K6 Play posiada USB 2.0 Typu C, nie posiada natomiast modułu NFC.