Lenovo K5s – z dwoma podwójnymi aparatami i ośmiordzeniowym procesorem


News

Lenovo zaprezentował w ostatnim kwartale 2018 r. kilka urządzeń, w tym m.in. Lenovo K5s. Pod względem specyfikacji technicznej jest to przeciętny model. Niemniej niektóre rozwiązania zasługują na szczególną uwagę.

Lenovo K5s posiada wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala prezentujący obraz w rozdzielczości 720 x 1440 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 282 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi 74,8% – ramki nie są tak wąskie, jak w high-endach. Na tylnym panelu znajduje się podwójny aparat z matrycą o wielkości 13 MP i 5 MP. Przednia kamera również jest podwójny aparat posiadający matryce 13 MP i 5 MP. To z pewnością jedna z mocnych stron Lenovo K5s.

Model czerpie energię z baterii o pojemności 4000 mAh wspieranej technologią szybkiego ładowania Fast Charging. Lenovo K5s oferuje użytkownikowi 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia o kolejne 256 GB za pomocą karty microSD. Użytkownic

Lenovo K5s pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo z nakładką ZUI. Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P22 MT6762 z zegarem 2.00 GHz. Procesor otrzymał wsparcie w postaci 4 GB RAM-u.

Dane użytkownika są zabezpieczone czytnikiem linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem modułu LTE, Bluetooth 4.1 oraz jednozakresowego Wi-Fi. Smartfon posiada też USB 2.0 Typu C oraz moduł GPS. Lenovo K5s nie został natomiast wyposażony w moduł NFC.