Konferencja Samsunga Unpacked w San Francisco – Galaxy Fold, seria S10 i smart gadżety


News

W dniu 20 lutego 2019 r. odbyła się konferencja Unpacked. W San Francisco zostały zaprezentowane nowe urządzenia marki Samsung.

Wśród nowo zaprezentowanych urządzeń znalazły się składany jak książka phablet, trzy smartfony Galaxy S10e, S10 i S10+ oraz trzy gadżety typu smart – opaska Galaxy Fit, smartwatch Galaxy Watch Active oraz bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds. Gadżety zostały zaprojektowane z myślą o aktywnych użytkownikach.

Galaxy Fold – nowatorskie, unikatowe rozwiązanie, które zmieni rynek

Zacznijmy jednak od najbardziej interesującego urządzenia, które wprowadza nowe rozwiązanie na rynek urządzeń mobilnych – Galaxy Fold. Phablet jest złożony z dwóch modułów, która po rozłożeniu tworzą jeden większy ekran. W efekcie, Galaxy Fold wyglądający na pierwszy rzut oka na duży smartfon, może równie dobrze zastąpić tablet – do gier, przeglądania stron i edytowania grafiki. Na razie niewiele wiemy na temat jego specyfikacji technicznej.

Nowa generacja smartfonów

Wprowadzenie na rynek nowej generacji smartfonów, to jest Samsunga Galaxy S10e, S10 i S10+ jest efektem 10 lat badań i modyfikowania technologii, w celu wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań.

Urządzenia posiadają ekran Infinity-O Display, który zapewnia wysoką jakość obrazu. Galaxy S10+ posiada ekran Quad HD+ Dynamic AMOLED Infinity-O Display o przekątnej 6,4 cala, Galaxy S10 jest 6,1 – calowy, natomiast najmniejszy Galaxy S10e otrzymał 5,8 – calowy ekran. Dużą zmianą jest to, że na dole ekranu znajduje się ultrasoniczny czytnik linii papilarnych (tylko Galaxy S10e posiada standardowy czytnik linii papilarnych). Nowa generacja ekranów – Dynamic AMOLED zapewnia jeszcze lepsze odwzorowanie kolorów, więc oglądanie filmów będzie odbywało się w niemal kinowej jakości. O dźwięk zadbają głośniki z technologią Dolby Atmos. Ekrany zostały zmodyfikowane w taki sposób, aby szkodliwe błękitne światło zostało zredukowane do 42% bez ujemnych następstw dla jakości grafiki.

Galaxy S10+ otrzymał potrójny aparat główny (16 MP, 12 MP, 12 MP) i podwójną przednią kamerę (8 MP i 10 MP). Galaxy S10 ma potrójny aparat główny i pojedynczą przednią kamerę, natomiast Galaxy S10e został wyposażony w kamerę do selfie i podwójny aparat główny. Konfiguracja aparatów pozwala na wykonywanie zdjęć o lepszej jakości – bardziej bogatych w detale, nawet przy niesprzyjających warunkach. Ulepszono również tryby wykonywania zdjęć, np. tryb panoramiczny. Wszystkie smartfony pozwalają na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K.

Nowa seria smartfonów posiada inteligentną baterię, która zapewni energię urządzeniu na 24 godziny. Jej pojemność wynosi 4100 mAh w przypadku Galaxy S10+, 3400 mAh w odniesieniu do Galaxy S10 oraz 3100 mAh w przypadku Galaxy S10e. Akumulator otrzymał wsparcie w postaci ładowania indukcyjnego Fast Wireless Charging 2.0.

Wśród nowatorskich rozwiązań zastosowanych w nowej generacji smartfonów Samsunga można wyróżnić Bixby Routines. Polega ono na tym, że smartfony dostosowują jasność ekranu oraz wydajność pracy (a tym samym zużycie energii) w zależności od pory dnia i aktywności użytkownika. Smartfony oferują od 6 GB RAM do 12 GB RAM w zależności od konfiguracji. Pamięć wewnętrzna wynosi od 128 GB do 1 TB w przypadku Galaxy S10+, który zdecydowanie oferuje najwięcej możliwości. Smartfony pracują pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie. Sercem urządzeń jest ośmiordzeniowy procesor 8nm lub 7nm.

Design modeli jest bardzo minimalistyczny i zorientowany na zapewnienie jak największej powierzchni ekranu – ramki są bardzo wąskie. Niemniej gama kolorów wodoodpornej i wodoszczelnej obudowy wykracza poza ramy minimalizmu. Oprócz neutralnych odcieni Prime White i Prism Black nabywcy mają do wyboru kanarkowy żółty oraz metaliczne odcienie morskiej zieleni i błękitu.

Galaxy Buds

Bezprzewodowe słuchawki Galaxy Buds zapewniają bogaty, czysty dźwięk, łącząc się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Słuchawki są dość niewielkie, dlatego Samsung zaproponował umieszczenie ich w stylowym, kompaktowym etui. Gadżet jest dostępny w różnych kolorach. Końcowy produkt jest efektem współpracy Samsunga z AKG. Nowa generacja adaptive dual microphone technology zapewnia czysty dźwięk oraz ułatwia prowadzenie telefonicznych konwersacji dostosowując transmisję głosu do otoczenia – nawet w hałaśliwym otoczeniu rozmowa nie zostanie zakłócona. Galaxy Buds posiadają technologię ładowania indukcyjnego – można ładować je za pomocą innego urządzenia z serii Galaxy.

Galaxy Watch Active

Nowa generacja Galaxy Watch Active jest dostępna w czterech topowych kolorach – ciemnozielonym, różowego złota, srebrnym i czarnym. Gadżet został wyposażony w różne aplikacje wspomagające prowadzenie zdrowego trybu życia. Galaxy Watch Active posiada technologię ładowania indukcyjnego umożliwiającą naładowanie urządzenia poprzez kontakt z innym urządzeniem Samsung Galaxy. Tarcza smartwatcha posiada przekątną 1,1 cala i została wykonana w technologii Circular Super AMOLED, a dodatkowo zabezpieczono ją powłoką wykonaną ze szkła Corning Gorilla Glass. Pojemność baterii wynosi natomiast 230 mAh.

Galaxy Fit

Nowa generacja opasek dla aktywnych Galaxy Fit posiada jeszcze bardziej minimalistyczny design, zachwycający estetyką i niewpływający negatywnie na komfort użytkownika. Gadżet posiada kolorowy ekran dotykowy AMOLED. Galaxy Fit będzie dostępna w trzech kolorach – czarnym, białym i żółtym, w wybranych krajach.