Kilka kont pocztowych w jednym programie- Jak to zrobić?


Porównanie

W dzisiejszych czasach, niekiedy jedno konto pocztowe nie wystarcza i z reguły mamy ich kilka. Jak wiadomo, korzystanie z kilku kont pocztowych czasami jest trochę uciążliwe, kiedy chcemy każde z kont osobno sprawdzić. Dlatego istnieją programy, które pomogą skonfigurować nam wiele kont. Jak to zrobić? O tym niniejsza porada.images

A mianowicie, jeśli jesteś użytkownikiem Outlooka , to musisz przejść do : Narzędzia/Ustawienia kont. W starszych wersjach tego programu wchodzimy w zakładkę Konta email. Po czym w nowym oknie klikamy na Nowy. Wówczas pojawi nam się okno kreatora. Następnie musimy postępować według wskazówek, które nam się wyświetlają. Zatem wybieramy typ serwera wiadomości nadchodzących i klikamy Dalej. Wprowadzamy nazwę konta, informacje o logowaniu i adresy serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej. Na sam koniec klikamy Dalej i tym samym na tym kończymy nasze pracę.

W przypadku programu Outlook Express, przechodzimy najpierw do Narzędzia/Konta, klikamy na przycisk Dodaj i wybieramy opcję Poczta. Wprowadzamy adres e-mail i klikamy na Dalej. Po czym wpisujemy adresy serwerów pocztowych, a w następnym oknie wprowadzamy nazwę użytkownika i hasło.

Ci, którzy korzystają z innego programy niż Outlook, na przykład z Thunderbirda muszą przejść do zakładki Narzędzia/Konfiguracja kont i kliknąć Dodaj konto, po czym zaznaczmy opcje Konto pocztowe. W następnym oknie podajmy swoje imię i adres konta. W kolejnym oknie wpisujemy adres serwera SMTP- czyli wiadomości przychodzących, a także należy wpisać adres wiadomości wychodzących. Na sam koniec podajemy nazwę użytkownika i klikamy Dalej oraz wpisujemy nazwę konta.

Warto zaznaczyć, że za pierwszym razem, kiedy będziemy chcieli mieć dostęp do konta e-mail program poprosi nas o podanie hasła. Tymi oto, prostymi sposobami możemy wykonać konfiguracje kilku kont. I już nigdy posiadanie kilku kont nie powinno być dla nas uciążliwie, gdyż będą one umiejscowione w jednym miejscu , bez konieczności pojedynczego sprawdzania każdego z poszczególnych kont pocztowych.