Journey na PS4


Gry

Gra Journey przeznaczona na PS4 została wydana przez Sony Computer Entertainment. Gra dotychczas była dostępna tylko na PS3. Wersja na PS4 zostanie umieszczona na dysku Blu-ray i będzie dostępna w pakiecie z przednimi tytułami od tej samej wytwórni. Journey będzie dostępna w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Data premiery została wyznaczona na 21 lipca 2015 roku. W Polsce pojawi się ona 22 lipca 2015 roku. Journey jest typowym przykładem gry przygodowej z elementami akcji i fantasy. Opis gry - Journey

Journey jest niezależną grą od studia Thatgamecompany uchodzącą za jedną z najlepszych gier przygotowych. Wśród głównych atutów gry komputerowej należy wymienić ścieżkę dźwiękową, wyjątkowy klimat oraz oryginalny charakter.

Gra przygodowo – platformowa Journey opiera się na koncepcji podroży przez piaszczystą pustynię. Projekt został zrealizowany przez studio Thatgamecompany. Świat przedstawiony w grze jest tajemniczy i niezwykły. Celem gracza jest dotarcie do góry widniejącej na horyzoncie. Niezbędnymi atrybutami są spryt i kreatywność.

Gra obejmuje półotwarte poziomy. Każdy kolejny poziom staje się dostępny po przejściu poprzedniego. Zadaniem gracza jest odnalezienie ukrytych przedmiotów, rozwiązanie zagadek i poznanie fragmentów fabuły. Poszczególne etapy gry są wzbogacone filmowymi przerywnikami, co dla jednych graczy może być irytujące, dla innych ciekawe.

Producent umożliwił grę w trybie multiplayer. Podczas rozgrywki w trybie online uczestnicy zaawy są automatycznie łączeni w pary. Mogą oni kontaktować się ze sobą za pomocą sygnału dźwiękowo – graficznego. Twórcy gry dołożyli starań, aby szata graficzna i dźwiękowa tworzyły odpowiedni nastrój. Głównymi cechami stylu graficznego jest minimalizm i wyrazistość. Gra zawiera elementy przemocy i niekiedy może wywołać strach, dlatego nie jest wskazana dla dzieci.