iPhone 8 z procesorem A11, iOS 11 i licznymi usprawnieniami


News

W sieci krąży już wiele informacji na temat iPhone’a 8. Wiemy między innymi, że zostanie on wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy działającą w oparciu o czujnik podczerwieni.

Nadal nie wiemy, czy w iPhonie 8 zostanie zastosowany przycisk Touch ID, czy może go zabraknie. Przycisk home (tzw. home indicator) będzie miał najprawdopodobnej charakter wirtualnego i interaktywnego przycisku.Nie do końca oczywista pozostaje też lokalizacja czytnika linii papilarnych. Raczej nie zostanie on zatopiony w ekranie, jak uważa Steven Troughton Smith.

Z licznych przecieków tworzy się zarys specyfikacji technicznej najnowszego modelu marki Apple. Wyświetlacz OLED o przekątnej 5,8 cala będzie pokrywał niemal całą przednią część telefonu. Sercem urządzenia będzie natomiast procesor A11. Produkuje się go w 10 – nanometrowym, technologicznym procesie. Jego zaletami są mniejszy rozmiar, lepsza energetyczna wydajność i szybsze działanie.

Bateria prawdopodobnie zostanie wyposażona w bezprzewodowe ładowanie, ale według ostatnich informacji opcja ta nie będzie dostępna od razu. Urządzenie będzie pracowało pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 11. Model umożliwi wykonywanie zdjęć w 3. Oba oczka zostaną rozmieszczone pionowo, a nie poziomo jak do tej pory.

Poprawie ulegnie wodoszczelność obudowy i zabezpieczenie danych. Pojawi się skaner tęczówki oka z funkcją rozpoznawania twarzy. Nie możemy się doczekać premiery!


Dodaj komentarz