Bez kategorii,  Testy

iPhone 6/6 plus – test

iPhone 6 Plus jest smartfonem o stosunkowo dużych wymiarach, w porównaniu z iPhone 6. Pierwsze z wymienionych urządzeń posiada 5,5 – calowy ekran i nieco inne rozwiązania związane z oprogramowaniem i specyfikacją techniczną. iphone-6-vs-iphone-6-plus-size-3-600x337

Różnice tkwią również w rozdzielczości ekranu. Według recenzentów iPhone 6 Plus mógłby pretendować do phableta, niemniej brak mu dodatkowych funkcji, innowacyjnych opcji i nowych możliwości oprogramowania. Jedynym atutem jest duży ekran.

Mocne strony iPhone 6 Plus

Zalety iPhone 6 Plus są związane z trybem poziomym pulpitu, alternatywnym widokiem w kilku aplikacjach systemowych, a także lepszym aparatem fotograficznym. Jakość zdjęć i filmów wideo jest znacznie wyższa. Poza tym użytkownik ma możliwość obróbki materiałów w aplikacjach od firmy Apple. iPhone 6 nie daje takich możliwości.

Konstrukcja i design

Oba nowe urządzenia charakteryzują się homogenicznym wyglądem. Niemniej górna i dolna ramka mogłyby być węższe w przypadku iPhone 6 Plus. Urządzenie nie sprawiałoby wrażenia zbyt dużego i mało poręcznego. Design w przypadku iPhone 6 i iPhone 6 Plus jest bardzo estetyczny. Konstrukcja typu unibody, połączenie ekranu z obudową oraz ujednolicenie wyglądu funkcyjnych przycisków dają bardzo stylowy efekt. Projekt został przygotowany przez zespół Apple pod przewodnictwem projektanta Jonathana Ive’a. Wielkość smartfona mogłaby sugerować, że urządzenie jest masywne i dość ciężkie, jednak nic bardziej mylnego. Solidna i lekka konstrukcja ma korzystny wpływ na komfort użytkowania. 1410894852523_wps_26_A_hand_holds_two_versions

Obraz

iPhone 6 Plus posiada ekran generujący naturalny obraz, który doskonale odwzorowuje barwy. Podobnie jest w przypadku iPhone 6. Zdjęcia reprezentują tę samą jakość, niemniej na ekranie iPhone 6 Plus są nieco większe. Jakość filmów i grafiki gier również stoi na tym samym poziomie. Aparat fotograficzny w iPhonie 6 Plus jest nieco lepszy w porównaniu z aparatem wykorzystanym w iPhonie 6. Wynika to z tego, że zastosowano w nim optyczną stabilizację obrazu. Działa on w ten sposób, że w drganie rąk zostaje wyeliminowane, a jakość ujęć jest znacznie lepsza.

Wydajność urządzeń

Baterie w urządzeniach iPhone szybko ulegają degradacji. Nie słyną one z wydajności, więc użytkownicy powinni nosić ze sobą zasilacz. iPhone 6 Plus wytrzymuje jeden dzień na jednym ładowaniu przy niewielkim użyciu. Niemniej iPhone 6 Plus charakteryzuje się szybszym czasem reakcji i szybszym WiFI, pobieraniem danych czy poruszaniem się między aplikacjami.