News

iPhone 12 i iPhone 12 Mini debiutują z wyświetlaczami OLED i obsługą 5G

Seria iPhone 12 składa się z czterech różnych modeli – iPhone’a 12, 12 Mini, a także bardziej premium iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max.

IPhone 12 widzi ogromną zmianę w stosunku do iPhone’a 11, ponieważ jest wyposażony w Super XDR OLED w porównaniu z wyświetlaczem IPS LCD w swoim poprzedniku.

IPhone 12 ma 6,1-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2532 × 1170 pikseli, 460 ppi i 1200 nitów maksymalnej jasności. Wyświetlacz obsługuje częstotliwość odświeżania 60 Hz, a pod względem projektu zachowuje szerokie wycięcie, z którego iPhone’y znane są od czasu iPhone’a 12. Apple twierdzi, że wyświetlacz jest pokryty czymś, co nazywa Ceramic Shield, opracowanym wspólnie z Corning. Szkło Ceramic Shield jest reklamowane jako „czterokrotnie lepsze upadki” i „twardsze niż jakiekolwiek szkło do smartfonów”.

Pod względem konstrukcji, iPhone 12 prezentuje cieńszy i bardziej wyrafinowany wygląd. Mówi się, że jest o 11% cieńszy, o 16% lżejszy i o 15% mniejszy w porównaniu do iPhone’a 11.

W erze 5G Apple przechodzi na smartfony 5G z serią iPhone’a 12. IPhone 12 jest dostarczany ze wsparciem dla mmWave w USA, a także 5G poniżej 6 GHz.

Telefon jest zasilany chipsetem Apple A14 Bionic, który ma sześciordzeniowy procesor złożony z dwóch wydajnych i czterech energooszczędnych rdzeni. Procesor ma łącznie 11,8 miliarda tranzystorów, czyli o około 40% więcej niż A13 Bionic z zeszłego roku. Współpracuje z czterordzeniowym procesorem graficznym.

Aspekt fotograficzny to jeden z obszarów, w których iPhone’y Apple były znane z dobrych wyników. IPhone 12 ma nowy szeroki aparat z jaśniejszym otworem przysłony f / 1.6. Szeroki aparat obiecuje do 27% lepsze przechwytywanie światła. Na pokładzie jest również ultraszeroka strzelanka. Czujniki są dostarczane z nowym Smart HDR 3 firmy Apple z ulepszonym balansem bieli, teksturą i nasyceniem. Ponadto podwójne tylne kamery i aparat do selfie mogą robić zdjęcia w trybie nocnym.

IPhone 12 jest również wyposażony w MagSafe, który pozwala nowej bezprzewodowej ładowarce firmy bezproblemowo podłączyć się do tylnej części iPhone’a 12 i zapewnić do 15W ładowanie bezprzewodowe.

Jak niedawno ujawniono, iPhone 12 będzie dostarczany bez słuchawek Earpods i ładowarki. Pudełko detaliczne jest również dość małe, ponieważ wykorzystuje mniej materiałów i zawiera tylko iPhone’a i kabel USB-C do Lightning. Opakowanie detaliczne jest w całości wykonane z materiałów biodegradowalnych.

IPhone 12 jest dostępny w wielu kolorach, a mianowicie niebieskim, zielonym, czerwonym, białym i czarnym. Urządzenie zaczyna się od 799 USD i będzie dostępne w przedsprzedaży od 16 października, a wysyłka rozpocznie się 23 października.

Do walki dołączył również iPhone 12 mini, który jest uważany za mający potencjał, aby stać się gwiazdą wśród wielu. Mini moniker iPhone’a 12 maluje obraz niewielkiego modelu, ale przedstawia 5,4-calowy ekran Super XDR OLED o rozdzielczości 2340×1080 pikseli. Wyświetlacz ma również 476 ppi i do 1200 nitów jasności, podobnie jak inne modele z tej linii.

Oprócz konfiguracji wyświetlacza, która jest podobna do iPhone’a 12, iPhone 12 mini ma również ten sam chipset, system kamer, ładowanie bezprzewodowe, stopień ochrony IP68 i opcje kolorów, co większy iPhone 12.

IPhone 12 i 12 mini będą dostępne w wersjach o pojemności 64 GB, 128 GB i 256 GB. Sprzedaż iPhone’a 12 mini rozpocznie się 6 listopada, a jego sprzedaż rozpocznie się 13 listopada.