Huawei Y6s na polskim rynku – cena robi wrażenie!


News

Spółka Huawei wprowadził na polski rynek nowy smartfon – Huawei Y6s, dość szybko po oficjalnej premierze. Huawei Y6s posiada dostęp do aplikacji i usług Google, co dla europejskich użytkowników będzie miało ogromne znaczenie.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Media Tek Helio P35 wyprodukowany w systemie 12 nm. Zawiera on rdzenie Cortex – A53. Obraz jest prezentowany za pomocą 6,09 – calowego ekranu FullView o rozdzielczości HD+. Panel otoczony niewielkimi ramkami posiada wcięcie w kształcie łezki, w której umieszczono przednią kamerę. Matryca z rozdzielczością 8 MP posiada również funkcję rozpoznawania twarzy.

Na tylnym panelu znajduje się pojedynczy aparat fotograficzny z matrycą o wielkości 13 MP z przesłoną f/1.8. Model czerpie energię z baterii o pojemności 3020 mAh bez wsparcia szybkiego ładowania.

Na polskim rynku jest dostępny model Huawei Y6s w wersji z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej w cenie 749 złotych. Smartfon jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i niebieskim. Model wszedł również między innymi na rynek francuski. Europa jest dla Huawei ważnym rynkiem zbytu, z którego nie chce rezygnować mimo konfliktu z USA.