Huawei Y3 III i Y5 III wchodzą na rynek


News

Huawei Y3 III i Y5 III zostaną wprowadzone już niebawem na rynek – należą do niskobudżetowych produkcji na każdą kieszeń.Huawei Y3 III i Y5 III wchodzą na rynek

Jak podaje Roland Quandt na Twitterze, pod obudową obu modeli znajdą się czterordzeniowe procesory – producent postawił na MediaTek MT6737 z zegarem 1,3 GHz. Jednostka centralna będzie zintegrowana z układem graficznym Mali – T720. Urządzenia będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow.

Informacja o cząstkowej specyfikacji obu modeli niewiele mówi przyszłym konsumentom. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że Huawei poprzestanie na niezbyt rewolucyjnych modyfikacjach. Specyfikacje techniczne obu model mogą być bliźniaczo podobne do specyfikacji ich poprzedników – Huawei Y3 II (na zdjęciu wyżej) i Y5 II.

W starszych wersjach omawianych modeli zastosowano wyświetlacze o przekątnej 5 cali (Y5 II) oraz 4,5 cala (Y3 II). Mniejszy smartfon posiadał wyświetlacz TFT prezentujący obraz w rozdzielczości 480 x 854 pikseli. Większy smartfon wyposażony w ekran IPS LCD prezentujący obraz w rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Oba modele pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Android v. 5.1. Jeżeli Huawei chce przebić się na rynku niskobudżetowców powinien raczej zrezygnować z wyświetlacza TFT i zaproponować konsumentom coś więcej.


Dodaj komentarz