Huawei Nova


Testy

Huawei Nova jest modelem o masie 146 g i wymiarach 141.2 x 69.1 x 7.1. Nie posiada on ani klawiatury sprzętowej, ani Dual SIM. Ten niewielki smartfon z łatwością zmieści się w jednej dłoni.

Smartfon posiada wyświetlacz w technologii IPS LCD z funkcją multi – touch. Prezentuje on obraz w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Ekran posiada przekątną równą 5 cali – niestety nie jest chroniony żadną dodatkową powłoką, więc lepiej nosić go w specjalnie dopasowanym etui.

Aparaty fotograficzne i multimedia

Huawei Nova dysponuje dwoma aparatem i – w tym pojedynczym aparatem głównym (12 MP) oraz typową przednią kamerą (8 MP). Nie oferuje on zoomu optycznego, ani funkcji wideorozmów. Wśród multimediów można wymienić radio i standardowy dyktafon. Zabrakło natomiast modułu TV i FM transmitera.

System, procesor i pamięć

Huawei Nova pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0. Sercem urządzenia jest z kolei ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 z zegarem 2 GHz. Procesor zintegrowany z układem graficznym Adreno 506 otrzymał wsparcie w postaci 3 GB pamięci RAM. Użytkownik ma do dyspozycji 32 GB, a właściwie tylko 22 GB pamięci wewnętrznej. W razie potrzeby trzeba dokupić kartę pamięci microSD, aby rozszerzyć przestrzeń na pliki o maksymalnie 128 GB pamięci wewnętrznej.

Komunikacja i łączność

Huawei Nova nie jest wyposażony ani w IrDA (podczerwień), ani w wyjście TV, ale za to oferuje użytkownikowi Wi – Fi, Bluetooth 4.1, moduł NFC, a także USB 2.0 i USB typu C. Poza tym, smartfon został wyposażony w czytnik linii papilarnych umieszczony w tylnej części modelu oraz złącze 3.5 mm (wejście słuchawkowe). Model obsługuje GPS, Beidou i GLONASS. Trzeba zaznaczyć, że NFC w Huawei Nova może służyć nie tylko do parowania urządzeń – obsługuje on także płatności zbliżeniowe (np. w aplikacji IKO). Model posiada też LTE.