Huawei Nexus 6P – test


Testy

Huawei Nexus 6P jest smartfonem z wyświetlaczem o wielkości 5,7 cala. Litera „P” w nazwie urządzenia jest skrótem od słowa premium. Po wejściu na rynek smartfon stał się konkurencją dla iPhone’a 6S Plus oraz dla modelu Galaxy Note 5.Huawei Nexus 6P - test

Obudowa urządzenia została wykonana całkowicie z metalu. Urządzenie prezentuje obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, a zatem w jakości QHD. Ekran został wykonany w technologii AMOLED. Obudowa jest bardzo smukła i cienka. Jej grubość wynosi jedynie 7,3 mm grubości. Estetykę urządzenia zaburza jednak wystająca część tylnego aparatu fotograficznego.

Procesor, pamięć i akumulator

Pod obudową Nexusa 6P znadjduje się ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810. Cztery rdzenie są taktowane zegarem 1,55 GHz, czery pozostałe 2,0 GHz. Jednostka centralna jest zintegrowana z układem graficznym Adreno 430 i wspierana przez 3 GB pamięci RAM. Z kolei do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB, 64 GB lub 128 GB w zależności od wersji urządzenia. Nad odpowiednim czasem funkcjonowania urządzenia czuwa akumulator o pojemności 3450 mAh.

Aparaty fotograficzne i multimedia

Smartfon posiada przednią (8 MP) i tylną kamerę. (12,3 MP). W głównym aparacie poszczeglne piksele posiadają rozmia 1,55 mikrona, a zatem dość dużo. Matryca została wyprodukowana przez spółkę Sony z myślą o kamerach i aparatach fotograficznych. Tymczasem trafiła ona do smartfona. Aparaty fotograficzne zostały wyposażone w funkcje nagrywania wideo w 4K i w opcję nagrywania w tzw. trybie slow – mo. Głośniki stereo są skierowane w stronę użytkownika i zostały rozmieszczone w przedniej części, co wpływa korzystnie na jakość dźwięku.

System operacyjny, komunikacja i łączność

Smartfon działa pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android – 6.0 Marshmallow. Wśród głównych zmian można wymienić modyfikacje wyglądu i animacji, choć nadal zosttały utrzymane w stylu Material Design. Pojawiła się nowa lista aplikacji (app Drawer) mająca postać płynnie przewijanej listy alfabetycznej. Rozdbudowano też Android Sensor Hub. Huawei Nexus 6P posiada nowe złącze USB C obsługujące funkcję szybkiego ładowania. Wśród dodatkowych funkcji należy wymienić zestaw czujników (czujnik zbliżeniowy i oświetlenia, akcelerometr, żyroskop, czujnik Halla, barometr), GPS, czynik linii papilarnych i lampę doświetlająca LED. Urządzenie posiada też żyroskop. Obsługuje on moduł NFC, Wi – Fi, Bluetooth 4.1 oraz sieci 4G i 3G.

Wśród głównych zalet urządzenia wymienia się luksusowy wygląd i dobrą specyfikację przy jednocześnie stosunkowo niskiej cenie oraz sposób ulokowania głośników stereo. Znajdują się one w przedniej części. Poza tym, smartfon jest dość poręczny, co wpływa korzystnie na komfort używania. Zaletą Nexusa 6P jest też najnowsza wersja systemu operacyjnego Android. Niemniej urządzenie ma też pewne wady. W porównaniu z konkurentami specyfikacja techniczna wypada dość blado. Producent nie wyposażył modelu w funkcję bezprzewodowego ładowania i zapomniał o optycznej stabilizacji obrazu.