Porównanie

Huawei Mate SE vs ZTE Voyage 5 Plus

Huawei Mate SE oraz ZTE Voyage 5 Plus zostały zaprezentowane w I kwartale. Sprawdziliśmy czym się od siebie różnią i który z modeli oferuje więcej.

Wyświetlacz i aparaty fotograficzne

Huawei Mate SE posiada kolorowy wyświetlacz IPS TFT w rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Ekran ma przekątną 5.93 cala, a zagęszczenie pikseli wynosi 407 ppi. Główny aparat fotograficzny jest podwójny – posiada matrycę 16 MP i 2 MP. Przednia kamera posiada matrycę o wielkości 8 MP.

ZTE Voyage 5 Plus posiada nieco mniejszy ekran, o przekątnej 5,20 cali, o neico mniejszej rozdzielczości (720 x 1280 pikseli). Dla niektórych może to być bardziej problematyczne. Zagęszczenie pikseli wynosi 282 ppi. Minusem jest też to, że ZTE Voyage 5 Plus nie posiada podwójnego aparatu głównego. Z tyłu znajduje się 13 – megapikselowa matryca, a z przodu znajduje się matryca o wielkości 5 MP.

Procesor, pamięć i system operacyjny

Huawei Mate SE jest zasilany przez litowo – jonową baterię o pojemności 3340 mAh. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty pamięci do 256 GB. Ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 659 z zegarem 2,36 GHz jest wspierany przez 4 GB RAM. Procesor został zintegrowany z układem graficznym ARM Mali – T830. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo z nakładką EMUI 5.1.

Z kolei ZTE Voyage 5 Plus został wyposażony w mocniejszą baterię, o pojemności 5000 mAh. Model posiada wbudowaną pamięć o pojemności 64 GB pamięci wewnętrznej. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.1 Nougat z nakładką Mifavor UI. Minusem w porównaniu z konkurentem może być tylko czterordzeniowy procesor – po odbudową znajduje się Qualcomm Snapdragon 425 z zegarem 1,40 GHz.

Transmisja danych

Huawei Mate SE posiada czytnik linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, Bluetooth 4.1 oraz Wi-Fi. Smartfon posiada UBS 2.0 oraz moduł GPS z obsługą A-GPS i GLONASS.

ZTE Voyage 5 Plus dodatkowo obsługuje Beidou i zapewnia dwuzakresowe Wi-Fi. Podobnie jak konkurent posiada też czytnik linii papilarnych.

Podsumowanie

Huawei Mate SE zdecydowanie oferuje więcej niż ZTE Voyage 5 Plus. Pod względem wersji systemu, rodzaju procesora, wielkości ekranu i konstrukcji głównego aparatu zdecydowanie ma on przewagę nad modelem marki ZTE. Design nie różni się zbytnio, ale to nie wystarcza, aby przyznać więcej gwiazdek smartfonowi o słabszej specyfikacji. Znajduje to również pewne odzwierciedlenie w cenie porównywanych modeli. Podczas gdy sugerowana cena detaliczna ZTE Voyage 5 Plus wynosi ok. 180 $, (11 736 rupii indyjskich) co jest równowartością 450 złotych, za model Huawei Mate SE potencjalnemu nabywcy przyjdzie zapłacić 229 $, czyli około 600 złotych.