News

Huawei Mate 40 Pro

Huawei ogłosił swój najpotężniejszy flagowiec 2020, Huawei Mate 40 Pro na oficjalnym wydarzeniu w zeszłym tygodniu. Flagowy model opiera się na doskonałym sprzęcie swojego poprzednika, ale przynosi nowe aktualizacje, takie jak procesor 5nm Kirin 9000 5G i unikalna okrągła obudowa kamery z tyłu, która odróżnia go od konkurencji. Mamy wariant kolorystyczny Mystic Silver telefonu i oto nasze pierwsze wrażenie i ręce na Huawei Mate 40 Pro.

Nowy telefon z serii Mate, podobnie jak jego poprzednicy, krzyczy o jakości. Telefon zachowuje stromy zakrzywiony wyświetlacz 88 stopni swojego poprzednika, przynosząc nową i unikalną kolorystykę, Mystic Silver. Jego naprawdę fajna opcja kolorów dla Mate 40 Pro, ponieważ kolory zmieniają się pod różnymi kątami. Konfiguracja okrągłego pierścienia przestrzeni uzupełnia unikalną konstrukcję urządzenia. Telefon jest szerszy niż seria P40 i ma też większy wyświetlacz. Jednak waży 212 gramów, co jest prawie takie samo jak P40 Pro.

88-stopniowy wyświetlacz Horizon Display wygląda premium, jakby wyświetlacz rozciągał się do tyłu. 6,76-calowy wyświetlacz FHD + 2772 x 1344 pikseli z częstotliwością odświeżania 90 Hz wygląda doskonale, ale uważamy, że Mate 30 Pro ma nieco lepszą jakość ekranu. Wadą zakrzywionego ekranu jest to, że informacje na krawędziach często nie są widoczne.

Warto dodać, że pozycja czujnika odcisków palców w wyświetlaczu została nieco przesunięta w górę, co ułatwia korzystanie ze skanera niż w poprzednich modelach. Mate 40 Pro ma również dwa głośniki z tyłu (w przeciwieństwie do pojedynczych głośników z serii P40), więc dźwięk jest wystarczająco głośny. Fizyczne przyciski głośności sprawiają, że powrót w tym nowym modelu, ale nadal można dwukrotnie dotknąć obu krawędzi wyświetlacza, aby wyskoczyć suwak głośności.