Huawei Mate 30 Pro z procesorem Kirin 990 – premiera już 6 września!


News

Już w dniu 6 września 2019 r., podczas pierwszego dnia targów IFA 2019 odbędzie się premiera procesora SoC HiSilicon Kirin 990 i jego możliwości. Huawei Mate 30 Pro i Huawei P40 będą pierwszymi urządzeniami, których sercem będzie nowy procesor chińskiego koncernu.

Kirin 990 to procesor produkowany w 7 – nanometrowej litografii z UEV. Produkcja procesorów zostanie powierzona spółce Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited. Obecnie spółka ta zajmuje się produkcją procesorów dla marki Apple – Apple A13, które znajdą się pod obudową najnowszej serii iPhone’ów.

Nowy procesor, który będzie częścią specyfikacji technicznej m.in. Huawei Mate 30 Pro i Huawei P40, jest dostosowany do potrzeb obsługi sieci 5G. Chiński koncern położył również nacisk na rozwój funkcji związanych z szeroko pojętą sztuczną inteligencją i uczeniu maszynowym.

Premiera Huawei Mate 30 Pro będzie miał premierę we wrześniu. Natomiast seria smartfonów Huawei P40 doczeka się premiery w marcu 2020 r., zapewne przy okazji targów MWC w Barcelonie. Jeszcze w listopadzie tego roku na rynek wejdzie natomiast składany smartfon Huawei Mate X, który prawdopodobnie również otrzyma procesor Kirin 990.