Huawei Mate 10 okrzyknięty konkurentem iPhone’a – przed premierą


News

Na oficjalną premierę Huawei Mate 10 jeszcze musimy trochę poczekać. Choć specyfikacja techniczna tego modelu jest znana tylko częściowo został on uznany za silną konkurencję dla najnowszej wersji iPhone’a.

Szereg informacji na temat Huawei Mate 10 pojawiło się w serwisie Yesky. Jego design będzie zdecydowanie różnił się od stylistyki poprzednich modeli. Bezramkowy design w segmencie high-endów jest już standardem wyznaczonym przez głównych konkurentów.

Według ostatnich informacji publikowanych w sieci smartfon zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,1 cala. Jego wersja „Lite” ma otrzymać ekran o przekątnej 5,8 cala. Wyświetlacz, który będzie zajmował niemal całą przednią część modelu jest podłużnym panelem o proporcjach takich, jak ekran LG G6 – 18:9. Ekran Full Active prezentujący obraz w rozdzielczości Full HD produkowany przez Japan Display może być jednym z głównych atutów najnowszego modelu z serii Mate.

Wiemy też, że pod obudową modelu znajdzie się procesor Kirin 970. Jego struktura składa się z czterech rdzeni ARM Cortex – A73 (do 3 GHz) i czterech rdzeni ARM Cortex – A53 taktujących do 1,8 GHz. Jednostka centralna będzie zintegrowana z układem graficznym ARM Mali-G71 w konfiguracji MP8. Prawdopodobnie otrzyma ona wsparcie w postaci 6 GB pamięci RAM – ale są to tylko niepotwierdzone przez producenta przypuszczenia.

W specyfikacji technicznej najnowszego modelu z linii Mate nie może zabraknąć podwójnego aparatu głównego i baterii o odpowiednio dużej pojemności. Nie jest wykluczone, że w nowym modelu pojawią się też skaner tęczówki z funkcją mapowania twarzy 3D. Wśród innowacyjnych rozwiązań, które mogą zostać wykorzystane przez producenta Huawei Mate 10 można wymienić także funkcje obsługi technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Niemal wszyscy spodziewają się premiery Huawei Mate 10 już za kilka tygodni – podczas targów IFA 2017, które rozpoczną się we wrześniu. Niemniej niektóre źródła donoszą, że premiera obu modeli została zaplanowana na 16 października 2017 r. – i to nie w Berlinie, tylko w Monachium

Producent nie podał żadnych informacji na temat sugerowanych cen detalicznych obu modeli. Są to smartfony z wyższej półki więc można spodziewać się cen na poziomie ok. 3500 – 4000 złotych w przypadku Huawei Mate 10 i ok. 2000 – 2500 złotych w przypadku Huawei Mate 10 Lite. Na to wskazują przynajmniej dotychczasowe ceny poprzednika tytułowego modelu – Huawei Mate 9 (na zdjęciu).


Dodaj komentarz