Huawei Honor 7A – nowy model w dwóch wariantach


News

O dwóch wariantach modelu Huawei 7A można z pewnością powiedzieć „jeden bardziej budżetowy od drugiego”. Oba modele należą do niskiej półki cenowej.

Nie uchybia to jednak estetyce wykonania. Nowy model chińskiej marki posiada metalową obudowę dostępną w trzech wariantach kolorystycznych. Wyświetlacz posiada proporcje 18:9 i został wykonany w technologii IPS. Ekran posiada rozdzielczość HD+ i przekątną 5,7 cala.

Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 otrzymał wsparcie w postaci 2 lub 3 GB pamięci RAM – w zależności od wariantu. Pojemność pamięci wewnętrznej wynosi w obu wariantach 32 GB.

Z tyłu obudowy droższego wariantu Huawei Honor 7A znajduje się czytnik linii papilarnych, ponad którym umieszczono podwójny aparat główny (13 MP, 2 MP). Tańsza wersja posiada pojedynczą matrycę na tylnej obudowie (13 MP). Przednia kamera w obu wariantach ma matrycę o wielkości 8 MP.

Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem jednozakresowego Wi-Fi, LTE i Bluetooth 4.2. Model posiada też nawigację GPS, Glonass i Beidou. Smartfony jest zasilany przez baterię o pojemności 3000 mAh, a całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.0 Oreo z interfejsem EMUI 8.0.

Tańszy wariant Huawei Honor 7A kosztuje 799 juanów (ok. 440 zł), a droższy – 999 juanów (ok. 550 zł).