HTC Wildfire E – nowa odsłona kultowego modelu


News

HTC Wildfire E posiada wyświetlacz o przekątnej 5,45 cala o rozdzielczości 720 x 1440 pikseli, z zagęszczeniem pikseli 295 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi około 72,6%. Ekran nie został pokryty powłoką ochronną.

Model jest zasilany przez baterię litowo – polimerową o pojemności 3000 mAh, jednak bez szybkiego ładowania i ładowania indukcyjnego. Model posiada pamięć wewnętrzną w rozmiarze 32 GB, którą w razie potrzeby można zwiększyć o 128 GB pamięci wewnętrznej za pomocą karty microSD. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie.

Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor Unisoc SC9863A zintegrowany z układem graficznym GPU IMG8322. Jednostka centralna otrzymał wsparcie w postaci 2 GB pamięci RAM.

Model został wyposażony w podwójny aparat fotograficzny. Dwie matryce o rozdzielczości 13 MP i 2 MP są usytuowane na tylnym panelu. Przednia kamera posiada matrycę o rozdzielczości 5 MP.

HTC Wildfire E został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem modułu LTE, Bluetooth 4.2, jednozakresowego Wi-Fi z Wi-Fi Direct. HTC Wildfire E posiada moduł GPS z obsługą A-GPS, GLONASS i Beidou, niemniej bez NFC.

HTC Wildfire w pierwotnej wersji wygląda zupełnie inaczej niż nowa odsłona smartfonu. HTC Wildfire i Wildfire S były modelami ze średniej półki, pracującymi pod kontrolą Androida. Nowy design HTC Wildfire E jest zdecydowanie bardziej minimalistyczny i nowoczesny.