HTC ma nowy plan – głębokie wejście w Windows Phone 8


News

Wyniki finansowe HTC nie napawają optymizmem, więc firma musi szukać wyjścia z trudnej sytuacji. Według Tajwańczyków ratunkiem jest większe zaangażowanie w platformę Windows Phone. HTC chce przebić faworyzowaną Nokię?

Główną platformą dla HTC jest Android, jednak na tym polu firma przegrywa konkurencje z Samsungiem. Nowy Windows Phone 8 ma sprawić, że HTC odbije się od osiąganego dna.

Jason Mackenzie odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w HTC zapowiada, że firma planuje “duże wejście w Windows Phone 8”. W odpowiedzi na pytanie, czy koncern nie boi się konkurencji ze strony Nokii, Mackenzie odpowiada, że współpraca z Microsoftem to nie wszystko. HTC ma mieć bowiem lepsze układy z operatorami. Iskierką nadziei jest to, że Nokia nie przedstawiła grona partnerów mających pomóc w sprzedaży nowych modeli Lumia 920 i Lumia 820.
Jestem w pełni przekonany, że mamy bardzo dużą grupę wsparcia w postaci operatorów na całym świecie, włączając w to Stany Zjednoczone. Nie mówię tu tylko o jednej sieci, powiedział Mackenzie w wywiadzie dla Reutersa
HTC ma zaserwować klientom unikalny design i wysoką jakość wykonania. Firma chce jednocześnie rozwijać sprzęty z Androidem i Windows Phone. Obydwie platformy staną się równorzędnymi pozycjami w portfolio producenta.

Wypuszczenie dobrych komórek z Windows Phone może dać firmie spore, krótkoterminowe wzrosty sprzedaży. Dla HTC nawet taka zwyżka będzie dobra.


Dodaj komentarz