HTC Desire 10 Lifestyle vs. Huawei P9 Lite


Porównanie

Przedstawiamy dwa stylowe modele ze średniej półki, które aktualnie można określić jako „konkurujące” na rynku.

HTC Desire 10 Lifestyle prezentuje obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli za pomocą wyświetlacza o przekątnej 5,5 cala. Ekran jest pokryty szkłem Gorilla Glass 3. Model Huawei P9 Lite posiada nieco mniejszy ekran (5,2 cala), ale za to z lepszą rozdzielczością (1080 x 1920 pikseli).

Procesor, system i pamięć

Sercem HTC Desire 10 Lifestyle jest Qualcomm Snapdragon 400 zintegrowany z układem graficznym Adreno 305 i wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono natomiast 16 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow. Huawei P9 Lite z Androidem 6.0 Marshmallow, posiada pod obudową ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 650 zintegrowany z układem graficznym Mali – T880MP2, wspierany również przez 2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna pozostawiona do dyspozycji użytkownika także wynosi 16 GB.

Zestaw głównego aparatu i przedniej kamery

Zestaw aparatów w HTC Desire 10 Lifestyle składa się z głównej matrycy (13 MP) z pojedynczą diodą doświetlającą LED i przesłoną f/2.2., z którym duet tworzy przednia kamera (5 MP) przesłoną f/2.8. Zestaw aparatów Huawei P9 Lite prezentuje się trochę lepiej – aparat główny posiada matrycę o wielkości 13 MP, a przednia kamera – 8 MP.

Kanały łączności i akumulator

Łączność w przypadku HTC Desire 10 Lifestyle jest zapewniana nie tylko przez GPS, WiFi i Bluetooth, ale również przez LTE i NFC. O odpowiedni czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu dba natomiast bateria o pojemności 2700 mAh. Huawei P9 Lite posiada baterię o nieco większej pojemności – 3000 mAh. Smartfon zapewnia łączność takimi samymi kanałami, jak konkurencyjny model.

Krótkie podsumowanie

Cena rynkowa HTC Desire 10 Lifestyle wynosi ok. 1199 zł. Ceny Huawei P9 Lite zaczynają się od 1049 zł. Pod względem ceny i specyfikacji technicznej można przyznać, że to model Huawei wydaje się być lepszym smartfonem. Niemniej, gdy uwzględnimy estetykę obudowy odpowiedź na pytanie, który model jest bardziej wart uwagi, nie jest już tak prosta i jednoznaczna.


Dodaj komentarz