HP ułatwia organizacjom ewolucję w kierunku chmury


News

Firma HP ogłosiła, że zamierza poszerzyć swoją ofertę Converged Cloud o wspólne rozwiązania firm HP i Microsoft umożliwiające klientom przechodzenie do chmury w sposób prostszy i bardziej kompleksowy .
Inicjatywa HP i Microsoft, o nazwie Joint Private Cloud, oferuje zoptymalizowane, wstępnie zintegrowane rozwiązania, bazujące na wspólnie rozwijanej technologii, a także wszechstronną ofertę sprzedaży i wsparcia przez cały cykl życia produktu.

Organizacje coraz częściej decydują się na przejście do chmury ze względu na elastyczność i korzyści finansowe wiążące się z jej wykorzystaniem. Jednocześnie przed szybkim przejściem do przetwarzania w chmurze powstrzymują ich obawy przed utratą danych, bezpieczeństwa i uzależnieniem się od jednego dostawcy. Oferując przejrzysty, sprawdzony sposób na poradzenie sobie z tymi przeszkodami HP i Microsoft w znaczny sposób upraszczają i przyspieszają ewolucję w kierunku przetwarzania w chmurze.
Umowa zawarta pomiędzy firmami HP i Microsoft Corp. opiera się na strategii HP Converged Cloud. Jako pierwsza strategia oferowana na rynku, bazująca na pojedynczej otwartej architekturze, HP Converged Cloud umożliwia integrację dowolnego połączenia prywatnych, zarządzanych i publicznych chmur oraz tradycyjnej infrastruktury informatycznej.

Nowa inicjatywa firm HP i Microsoft – Joint Private Cloud – obejmuje:
Możliwość szybszego przejścia na model chmury dzięki nowym, wstępnie zintegrowanym rozwiązaniom i wzorcom architektury
Uproszczone zarządzanie w środowisku fizycznym i wirtualnym oraz kompleksową integrację zarządzania
Zaufane, pochodzące od jednego producenta połączenie z Windows Server 2012 i Microsoft System Center 2012 SP1, dostępne teraz również bezpośrednio od HP.