News

Honor V30 i V30 Pro coraz bliżej premiery

Honor V30 i V30 Pro są modelami submarki Huawei, które niebawem będą konkurować z flagowcami innych marek. Pełna specyfikacja obu modeli jeszcze nie jest znana, jednak wiemy już, jakie są podstawowe podzespoły, które zostaną umieszczone pod ich obudową.

Honor V30 posiada ekran LCD, a pod obudową znajdują się procesor Kirin 990 i bateria o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania 22,5 W. Na przednim panelu zostanie umieszczony pojedyncza kamera do selfie z matrycą o rozdzielczości 32 MP. Na tylnym panelu znajduje się natomiast poczwórny tylny aparat złożony z matrycy głównej o rozdzielczości 60 MP, szerokokątnego obiektywu o rozdzielczości 16 MP i obiektywu makro o rozdzielczości 2 MP, a także obiektywu z ToF.

Model będzie dostępny w cenie, która raczej nie powinna przewyższyć kwoty 3000 yuanów, czyli około 1700 zł. Pod względem designu Honor V30 i Honor V30 Pro będą do siebie bardzo podobne. Tylny panel obu smartfonów będzie podobny. Niemniej Honor V30 Pro zaoferuje użytkownikom znacznie lepszą specyfikację techniczną.

Honor V30 Pro zostanie wyposażony w ekran OLED, a pod obudową znajdzie się procesor Kirin 990 obsługujący sieć 5G. Na przednim panelu zostanie umieszczona podwójna kamera do selfie. Nie wiemy jakie będzie posiadała matryce. Na tylnym panelu znajdzie się poczwórny aparat główny złożony z matrycy o rozdzielczości 60 MP, szerokokątnego obiektywu 20 MP, teleobiektywu 8 MP i obiektywu z ToF. Energii dostarczy smartfonowi bateria 4200 mAh z funkcją szybkiego ładowania 40 W i szybkiego bezprzewodowego ładowania 15 W.

Cena Honor V30 Pro nie została podana i trudno na jej temat spekulować. Ze względu na ograniczenia dostępu do usług Google oba modele mogą być dostępne tylko na chińskim rynku, ale w tej kwestii Huawei jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Termin premiery nie jest znany, jednak pojawiające się w sieci informacje i rendery sugerują, że niebawem dowiemy się więcej o nowych modelach.