Honor V30 5G – bez wyświetlacza OLED i dostępu do usług Google


News

Oficjalna premiera Honor V30 5G i jego wersji Aston Martin Special Edition została zaplanowana na 26 listopada 2019 r., niemniej informacje na temat flagowca pojawiły się w sieci już wcześniej.

Honor V30 5G otrzyma obudowę wykonaną z bardzo smukłych, ledwie widocznych ramek. Wewnątrz owalnego otworu w wyświetlaczu zostanie umieszczona podwójna kamera do selfie. Ekran będzie wykonany w technologii IPS, choć początkowo spodziewano się ekranu OLED. Na prawej krawędzi smartfonu znajdzie się czujnik biometryczny.

Na tylnym panelu znajdzie się układ aparatów z główną matrycą o rozdzielczości 60 MP. Natomiast sercem urządzenia będzie procesor Kirin 990 5G. Ośmiordzeniowy procesor będzie współpracował z szesnastordzeniowym układem graficznym Mali-G76. Model otrzyma 6 GB lub 8 GB pamięci RAM.

Model będzie zasilany przez baterię o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania SuperCharge o mocy 22,5 W. Smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida 10 z nakładką EMUI 10, niemniej prawdopodobnie zostanie pozbawiony dostępu do usług Google.

Huawei szykuje również premierę smartfonu Honor V30 Pro, który ma otrzymać ekran OLED, z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, poczwórny aparat na tylnym panelu oraz baterię o pojemności 4500 mAh z funkcją szybkiego ładowania 40W.