Honor Magic 2 – z sześcioma obiektywami, nowym systemem operacyjnym i lepszym ekranem


News

Honor Magic 2 posiada ekran wykonany w technologii AMOLED o przekątnej 6,39 cala. Mocną stroną urządzenia są aparaty fotograficzne, których łączna liczba wynosi 6.

Kolorowy ekran AMOLED prezentuje obraz w rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli, których zagęszczenie wynosi 403 ppi. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi w przybliżeniu 84,8%, więc dość dużo, jak na nowoczesny smartfon, który powinien posiadać wąskie ramki zgodnie z aktualnymi trendami.

Honor Magic 2 jest zasilany przez baterię litowo-potasową o pojemności 3400 mAh. Akumulator otrzymał wsparcie w postaci szybkiego ładowania SuperCharge, ale nie w formie ładowania indukcyjnego. Pamięć urządzenia wynosi 128 GB bądź 256 GB, natomiast pamięć RAM jest równa 6 lub 8 GB. Niestety nie można powiększyć pamięci za pomocą karty microSD. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie.

Sercem smartfonu Honor Magic 2 został ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 980, z zegarem 2.60 GHz. Na tylnym panelu znajduje się aparat fotograficzny złożony z trzech obiektywów: 16 MP, 24 MP i 16 MP. Przednia kamera również jest potrójna, ale ma nieco słabsze parametry (2 MP, 2 MP, 16 MP).

Dane użytkownika zapisane w telefonie zostały zabezpieczone czytnikiem linii papilarnych. Smartfon posiada też akcelerometr, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy i grawitacyjny. Za transmisję danych odpowiada moduł LTE, moduł Bluetooth 5.0 oraz dwuzakresowe Wi-Fi (2.4 i 5 GHz). Huawei Honor Magic 2 został także wyposażony w USB oraz moduł podczerwieni. Zastosowany w smartfonie moduł GPS obsługuje A-GPS, GLONASS i Beidou.

W porównaniu z pierwszą generacją tego modelu doszło do zmiany wersji systemu i procesora na nowsze. Zmieniły się także ramki, które są węższe, a także wielkość i rozdzielczość ekranu. Istotną zmianą są aparaty – potrójny aparat główny, który zastąpił dwa obiektywy, oraz przednia kamera złożona już nie z jednego, ale z trzech obiektywów.