Honor 6X wreszcie wchodzi na rynek


News

Oficjalna premiera Honor 6X już dawno za nami (październik 2016), ale dopiero w 2017 r. nowym model trafi na rynki.

Honor 6X będzie dostępny już niebawem w sprzedaży na światowych rynkach. Smartfon został wyposażony w ekran wykonany w technologii IPS. Grafika jest prezentowana na 5,5 – calowym wyświetlaczu w rozdzielczości 1080p. O odpowiedni czas pracy urządzenia dba bateria o pojemności 3340 mAh. Aktualizacja systemu operacyjnego Android 6.0 do wersji 7.0 Nougat zostanie przeprowadzona w II kwartale 2017 r. Smartfon działa pod kontrolą Androida, ale z nakładką Emotion UI – ona również zostanie aktualizowana w tym czasie, do wersji Emotion UI 5.0.

Honor 6X jest smartfonem wyposażonym w podwójny aparat główny. Nie reprezentuje on jednak wyższej półki, ale raczej segment mid-endów. W tylnej obudowie umieszczono aparat o rozdzielczości 2 MP (rejestrator tła) oraz obiektyw z matrycą o rozdzielczości 12 MP (detekcja fazy).

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 655 wspierany przez 3 GB/4 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 32 GB bądź 64 GB pamięci wewnętrznej, w zależności od wersji. Moduł LTE z obsługą VoLTE oraz funkcja obsługi dwóch kart SIM to nie jedyne dodatkowe udogodnienia. Smartfon został wyposażony także w czytnik linii papilarnych.

Na większości rynków europejskich od 10 stycznia 2017 r. wersja smartfonu z 32 GB będzie dostępna w cenie 249 euro. Druga wersja będzie trochę droższa (299 euro) i trzeba na nią poczekać do końca marca 2017 r.


Dodaj komentarz