Homtom S16 – prawdopodobnie najtańszy smartfon z podwójnym aparatem


News

Homtom S16 jest jedną z ostatnich nowości, jakie pojawiły się na rynku mobilnych urządzeń. Najbardziej zaskakujące jest to, że za 69,99$ można dostać model z podwójnym aparatem i czterordzeniowym procesorem – jak to możliwe?

Obraz jest prezentowany przez wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, którego proporcje wynoszą 18:9. Grafika jest wyświetlana w rozdzielczości 1280 x 640 pikseli.

Pod obudową Homtom S16 znajduje się procesor MediaTek MT6580 z zegarem 1,3 GHz i układem graficznym Mali – 400. Jednostka centralna otrzymała wsparcie w postaci 2 GB RAM-u. Model nie obsługuje LTE, a użytkownik ma do dyspozycji tylko 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia o maksymalnie 32 GB. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat i jest zasilany akumulatorem o pojemności 3000 mAh.

Podwójny aparat główny składa się z dwóch matryc – 8 MP z możliwością interpolacji do 13 MP oraz 2 MP. Z przodu znajduje się kamera z matrycą o wielkości 5 MP. Specyfikacja obejmuje dodatkowo czytnik linii papilarnych i Dual SIM.

Smartfon jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i niebieskiej.


Dodaj komentarz