Google Pixel 4 XL z niestandardowym designem


News

Google Pixel 4 XL został zaprezentowany na grafikach opublikowanych w takich portalach internetowych, jak OnLeaks i Pricebaba. Nietypowość designu nadchodzącego modelu wynika nie tylko z tego, że Google nie zastosowało notcha na przednią kamerę.

Warto zwrócić uwagę także na wąskie ramki w dolnej części oraz nieproporcjonalnie dużą ramkę w górnej części smartfonu. Tylna obudowa została wręcz okraszona obiektywami aparatów fotograficznych. Całość prezentuje się zdecydowanie unikatowo i niecodziennie, ale czy stylowo? Z drugiej strony o gustach się nie dyskutuje.

Co wiemy o Google Pixel 4 XL?

Nadchodzący model będzie wyposażony w ekran o przekątnej 6,5 cala, o rozdzielczości wynoszącej 1440 x 2960 pikseli. Całość będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie. Urządzenie jest zasilane przez ośmiordzeniowy procesor wspierany przez 6 GB RAM. Nie wiadomo jednak jeszcze jaki konkretny procesor będzie sercem nowego Google Pixel 4 XL.

Smartfon będzie zasilany przez baterię o mocy 3500 mAh. Więcej informacji producent zdradzi zapewne w dniu premiery. Wiemy, że Google Pixel 4 XL będzie flagowcem, więc jego szczegółowa specyfikacja techniczna nie powinna budzić negatywnych wrażeń.

Czego możemy spodziewać się po nowej generacji flagowców Google?

Eksperci spodziewają się, że modele otrzymają więcej pamięci RAM i pamięci wewnętrznej w porównaniu z poprzednikami, nie będą miały wejścia słuchawkowego oraz będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Android Q, a nie Android 9.0. Pie. Mówi się także o braku wejścia na kartę pamięci, czytniku linii papilarnych wbudowanym w ekran, zastosowaniu procesora Qualcomm Snapdragon 855 oraz większych ekranów w porównaniu do poprzedniej generacji. Duże oczekiwania wiążą się także z aparatami fotograficznymi. Podwójna przednia kamera oraz potrójny aparat główny to coś, czego powinniśmy spodziewać się od flagowców na miarę drugiego półrocza 2019 r.

Spodziewana data premiery

Google Pixel 3 i 3 XL zostały zaprezentowane w październiku 2018 roku, niemniej atmosfera wokół ich następców robi się gorąca. Fani tych urządzeń nie mogą doczekać się premiery. Oba smartfony będą konkurencją dla Samsunga Galaxy S i iPhone’ów Apple’a. Biorąc pod uwagę, że zarówno druga, jak i trzecia generacja została zaprezentowana w październiku, premiery kolejnej generacji można spodziewać się właśnie w tym miesiącu, zatem dopiero w ostatnim kwartale bieżącego roku.