Google Pixel 3 i 3XL – ambitne projekty z kilkoma minusami


News

Google Pixel 3 i 3XL na miarę roku 2018 są autorskim dziełem Google – tym razem obyło się bez pomocy partnerów w zakresie designu i produkcji. Google Pixel 3XL różni się natomiast od pierwowzoru nie tylko pod względem wielkości ekranu. Spółka podeszła do tego projektu bardzo ambitnie.

Większy model posiada ekran z wcięciem na górze. W mniejszym modelu wyświetlacz ma przekątną 5,5 cala i został wykonany w technologii OLED. Pixel 3XL posiada 6,3 – calowy wyświetlacz OLED. Oba ekrany zostały wyprodukowane przez LG. Smartfony posiadają układ Pixel Visual Core pomocny w przetwarzaniu zdjęć metodą HDR+ zapewniając wysoką jakość aparatu fotograficznego. Zdecydowanie na minus jest zastosowanie aparatu głównego z jednym obiektywem, choć nie ujmuje to jakości zdjęć (jest naprawdę dobra!). Przednia kamera składa się natomiast z dwóch obiektywów.

Google Pixel 3 i Google Pixel 3XL posiadają mocne baterie z funkcją ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi. Pod obudową obu modeli znajduje się ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 845 zintegrowany z układem graficznym Adreno 630. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie.

O bezpieczeństwo danych dba moduł Titan. Pixel 3 i Pixel 3XL posiadają złącze USB typu C, ale niestety nie mają wejścia słuchawkowego mini jack. Smartfony będą dostępne na rynku w trzech wersjach kolorystycznych, tj. w kolorze czarnym, różowym i białym.

Od listopada 2018 r. Pixel 3 i Pixel 3 XL będą dostępne na rynku, ale niestety nie na polskim – przynajmniej nie oficjalnie. Pixel 3 będzie dostępny w cenie 800$, Pixel 3 XL w cenie 900$, natomiast bezprzewodowa ładowarka Qi (która powinna być w zestawie ze smartfonem) będzie do nabycia w cenie 80$.