Galaxy Fold doczekał się rynkowego debiutu, podobnie jak „król wśród mid-endów”


News

W czasie konferencji prasowej Samsunga, odbywającej się w ramach Targów IFA w Berlinie, został oficjalnie zaprezentowany Galaxy Fold, który do sprzedaży trafi już 18 września. Urządzenie będzie dostępne w wariancie obsługującym sieć 4G i 5G.

Samsung Galaxy Fold zaprezentowany podczas targów IFA to nie ten sam model, który pojawił się w lutym – po przeprowadzeniu testów Galaxy Fold został ulepszony. Wzmocniono konstrukcję, poprawiono dopasowanie folii ochronnej zachodzącej pod ramki ekranu. Zmieniono także zawias, w taki sposób, aby ochronić go przed zanieczyszczeniami. W miejscu zgięcia ekranu poprawiono natomiast napięcie ekranu, chcąc zniwelować załamanie, które jest widoczne po rozłożeniu telefonu.

Podstawowe cechy specyfikacji technicznej nie uległy natomiast zmianie. Galaxy Fold posiada ekran o przekątnej 7,3 cala i rozdzielczości 1536 x 2152 pikseli. Na zewnątrz znajduje się natomiast dodatkowy 4,6 – calowy ekran o rozdzielczości 840 x 1960 pikseli. Dzięki temu jest możliwa obsługa większości funkcji komunikacyjnych i korzystanie z pozostałych aplikacji bez potrzeby otwierania obudowy.

Pod obudową znajduje się Snapdragon 855 wyposażony w 12 Gb pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej. Telefon jest zasilany przez podwójną baterię o łącznej pojemności równej 4380 mAh z bezprzewodowym, szybkim ładowaniem QC2. Dodatkowo, dwa akumulatory i komponenty zostały równomiernie rozłożone, żeby Galaxy Fold zapewniał poczucie dobrego wyważenia.

Samsung Galaxy Fold został wyposażony w system głośników AKG oraz czytnik linii papilarnych znajdujący się na bocznej części obudowy.

Targi IFA w Berlinie nie były jedynie okazją do rynkowego debiutu Samsunga Galaxy Fold, ale również innego modelu, który został określony jako „król wśród mid-endów”. Mowa o Samsungu Galaxy A90 5G.

Cechą odróżniającą ten model na tle innych smartfonów o specyfikacji technicznej na podobnym poziomie, jest niska cena. Wynosi ona jedynie 750 euro (ok. 3000 zł). Pomimo flagowej specyfikacji technicznej Samsung Galaxy A90 5G jest przypisywany do średniaków i promowany jako najtańsza opcja na skorzystanie z sieci 5G.

Samsung Galaxy A90 przystosowany do obsługi sieci 5G posiada pod obudową procesor Snapdragon 855 wspierany przez 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Pie z nakładką One UI i wsparciem dla Samsung DeX. Do dyspozycji użytkownika pozostawiono 128 GB pamięci wewnętrznej. Ekran o przekątnej 6,7 cala został wykonany w technologii Super AMOLED. Posiada on rozdzielczość Full HD+ i należy do serii Infinity U, charakteryzującej się kropelkowym notchem obejmującym 32 – megapikselowy aparat do selfie z przesłoną f/2.0.