FUJIFILM wprowadzi nowy aparat cyfrowy


News

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek w drugiej połowie września bieżącego roku nowego cyfrowego aparatu fotograficznego X-F1, nowy aparat z serii X wyróżniać będzie się wysoką, jakością zdjęć oraz nowym obiektywem f/1.8 FUJINON , który przeniesie obraz na 2/3 calowy 12-megapikselowy sensor EXR-CMOS. Ponadto aparat wyposażony został w czterokrotny zoom optyczny, pokrętło sterujące, dzięki któremu ustawimy zmianę czasu migawki i wartość przysłony. Posiada również lampę błyskową typu pop-up oraz ciekawe, proste w obsłudze funkcje.

Przede wszystkim jest to prosty, nie duży kompaktowy aparat, który możemy wszędzie ze sobą zabrać, jego zaletą jest fakt, że szybko reaguję i przetwarza. Wyróżnia go niebywały styl retro, pokryty został aluminiową skórą ekologiczną. Jego obudowana mierzy około 108x62x33 mm, a sam aparat waży zaledwie 225 gramów. Model X-FI dostępny będzie w trzech kolorach, czarnym, brązowym i czerwonym. Jego akumulator pozwala na wykonanie około 300 ujęć. Dla tworzenia panoramicznych obrazów umieszczona została w nim funkcja Motion Panorama 360. Dzięki , której uzyskamy ciekawy efekt panoramicznych zdjęć.

Co ważne, aparat pozwala na filmowanie Full HD, jego zaletą jest korzystanie z zoomu podczas filmowania oraz wykonywanie pojedynczych zdjęć. Kolejną jego zaletą jest dostępna opcja migawki 3D dla tworzenia efektów 3D z dwóch zdjęć 2D.
Cena detaliczna nowego modelu Fujifilm X-FI wyceniona została na mię więcej około 500 dolarów amerykańskich, w przybliżeniu na 1600 zł. To średnio zaawansowany kompakt, jednak przede wszystkim kusi jego ciekawa obudowa oraz szeroka gama dostępnych pokrowców w stylu retro.