Elephone A5 – z potrójnym aparatem i Androidem 9.0 Pie


News

Elephone A5 posiada kolorowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS TFT o rozdzielczości 1080 x 2246 pikseli, oraz o przekątnej 6,18 cala. Zagęszczenie pikseli wynosi 403 ppi. Natomiast ramki są stosunkowo wąskie. Wskaźnik screen-to-body ratio wynosi około 82,2%. Ekran nie został pokryty warstwą ochronną.

Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9.0 Pie. Pod obudową znajduje się ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P60 z zegarem 2,00 GHz.

Elephone A5 czerpie energię z baterii o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Natomiast nie posiada ona funkcji ładowania indukcyjnego. Model jest dostępny w dwóch wariantach różniących się pod względem pamięci wewnętrznej i pamięci RAM. Pierwsza z opcji posiada pamięć wewnętrzną 64 GB i 4 GB RAM, a drugi wariant jest wyposażony w 128 GB pamięci wewnętrznej i 6 GB RAM. Elephone A5 posiada wejście na kartę pamięci. W razie potrzeby można zwiększyć dostępną pamięć na pliki za pomocą kart pamięci do 512 GB.

Model posiada potrójny aparat główny. Pierwszy z obiektywów posiada matrycę o wielkości 12 MP, a drugi – 5 MP. Trzecia matryca jest maleńka – 0,3 MP, ale liczy się to, że w ogóle jest – podrójny aparat główny brzmi lepiej niż podwójny, nawet jeżeli efekt końcowy jest w rezultacie niewiele lepszy od modeli wyposażonych w podwójny tylny aparat. Bardzo dobrze prezentuje się też przednia kamera (20 MP + 2 MP).

Elephone A5 nie posiada skanera tęczówki, ani technologii odblokowywania smartfonu twarzą. Dane użytkownika są zabezpieczone standardowo – czytnikiem linii papilarnych. Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem LTE, jednozakresowego Wi-Fi, Bluetooth i GPS z obsługą A-GPS. Elephone A5 nie został wyposażony w moduł NFC.