Earth's Dawn – gra akcji w japońskim stylu


Gry

1 listopada 2016 r. w Polsce i na świecie zadebiutowała gra komputerowa Earth’s Dawn. Jej produkcja pod okiem japońskiego studia OneorEight początkowo miała być przeznaczona wyłącznie na japoński rynek. Niemniej spółka Rising Star Games (wydawca) zadbała o to, aby gra akcji trafiła także na rynki zachodniej części Europy i USA. earth%27s-dawn-gra-akcji-w-japonskim-stylu

Fabuła zawiera element science – fiction. Akcja rozpoczyna się od przybycia przedstawicieli obcej cywilizacji na Ziemię. Kosmici wrogo nastawieni do Ziemian doprowadzają do zagłady niszcząc wszystko co staje im na drodze. Przybysze z kosmosu nazwani przez twórców E.B.E. Są oni odporni na broń, którą dysponuje ludzkość. Jedynym sposobem na położenie kresu ich inwazji na Ziemię jest stworzenie broni z zastosowaniem obcych technologii, wykorzystywanych przez E.B.E.

Gracz wciela się do członka elitarnej jednostki, która powstała, aby sprzeciwić się wrogim siłom. Gra może toczyć się tylko w trybie single player. Walka polega na kreowaniu combosów, co jest trudniejsze w miarę rozwoju akcji. Mechanika jest oparta na zręcznościowej walce w jakości 2D. Earth’s Dawn jest grą z elementami side – scroll – gracz obserwuje akcję z boku – obraz przesuwa się na ekranie odkrywając świat przedstawiony.

W czasie gry główny bohater zdobywa doświadczenie, które wpływa na zdobywanie kolejnych zdolności i większej efektywności pracy. Gracz decyduje o tym, które umiejętności będą rozwijane.

Japoński styl, o którym mowa w tytule, jest widoczny głównie w postaci szaty graficznej. Grafika jest mroczna i oddaje atmosferę zagłady wypełnioną niepokojem o przyszłość ludzkiej cywilizacji. Dopełnieniem wyjątkowego świata przedstawionego są efekty specjalne.


Dodaj komentarz